Haber Üstü

EMEKLİ ÖĞRETMEN 4 YILDA YAZDIĞI KİTABININ İMZA GÜNÜNÜ KAHVEHANEDE YAPTI

2

Denizli’de emekli öğretmen 70 yaşındaki Hüseyin Çatal, dört yılda yazdığı 600 sayfalık romanı ‘Düş Yangını’ nın imza gününü mahalle kahvehanesinde yaptı.
28 yıl çeşitli okullarda sınıf öğretmeni olarak çalıştıktan sonra 20 yıl önce emekliye ayrılan Çatal, insanları okumaya teşvik etmek için, kahvehanede imza günü düzenlediğini söyledi. İlk öykü kitabı ‘Tepeli Güvercin’den sonra, ikinci kitabı Düş Yangını’ nı kaleme aldığını, 600 sayfalık romanın dört yılda yazdığını anlatan Çatal, kitabının bin adet basıldığını ve kitapçılarda satışa sunulduğunu belirtti. emekli öğretmen

İkinci kitabını kendisi gibi emekli olan öğretmen arkadaşlarına adadığını vurgulayan Çatal, “Kitabımda 1960 lı yıllardan 1990’lı yıllara uzanan süreçte yaşanan siyasi gelişmelerin toplumsal çalkantıların öğretmen kitlesi üzerindeki yansımalarını, düş kırıklıklarıyla sonuçlanan mücadeleleri irdeledim. Kitabımı da insanların boş boş oturup, değişik oyunlar oynatarak ömür geçirdikleri bir kahvehanede imzalamak istedim. Yıllarca çocuk eğitip onların okumaları kendilerini geliştirmeleri için çalıştım. Kitap en güzel dosttur. Kahvehanede oturan insanlarında dikkatini kitaba ve kitap okumaya çekmek istedim. Umarım başarılı olmuşumdur. Kitabımda da sıkça yazdığım gibi özgürlük, demokrasi ve bağımsızlık idealimizden asla vaz geçmeyeceğim.
İnsanların okuması, kitapları kendilerine dost edinmesi ve kendilerini geliştirmesi için ömrüm yettiğince çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Yoruma kapalı.