Haber Üstü

FESTİVALLER HAFTASI BAŞLADI

47

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Yöremizin çeşitli ürünlerini tanıtmak ulusal değerlerimizi yaşatmak amacı ile yapılan Festivaller ve kültürel etkinlikler başladı.
Geçtiğimiz hafta sonu Bekilli kültür festivali büyük katılım ve coşku ile kutlanırken bu hafta sonunda da ilçemize bağlı Aşağıseyit mahallesinde 8 Asırlık Sudan Koyun Geçirme şenlikleri yapılacak .
Şenliklerde çeşitli kültürel etkinlikler yaşanırken yöresel ve ulusal alanda isim yapmış sanatçıların vermiş olduğu konserlerde halk tarafından ilgi ile izlenmektedir.
İlçemize bağlı Aşağıseyit mahallesinde hafta sonu yapılacak olan Sudan Koyun Geçirme şenliği için dün Denizli Merkezde Bayramyeri ile Delikliçınar arasında festival kortej yürüyüşü düzenlenmiş olup, bu yürüyüşe ilçe protokolünün yanı sıra çobanlar koyunlar ve çoban köpekleri ile yürüyüşe katılmışlardır.
Program kapsamında Denizli’de Basında çalışan Gazeteci ve Televizyoncular ilçemiz Belediyesi tarafından kahvaltılı basın toplantısına davet edildiler. Yarın Saat 10.00’da Kumral mesireliğinde yapılacak olan kahvaltıya çok sayıda basın mensubunun katılması beklenmektedir.