Haber Üstü

GAZETEMİZDEKİ YAZILARIMIZA YAPILAN YORUMLAR ÜZERİNE YAZMA GEREĞİ DUYDUĞUMUZ ZARURİ AÇIKLAMA!

145

Birileri dünyada yokken 18 Mayıs 1973 tarihinde  çıkarmaya başladığımız gazetemizin adını Çal’ın Güçlü olduğunu göstermek için ÇAL GÜCÜ olarak koyduk ve 18 Mayıs günü yani 22 gün sonra  yayın hayatımızın yaklaşık 43. yılını idrak ederek 44. yılına başlayacağız.

44 yıllık geçen bu zaman zarfında hedefimiz hep Çal olmuştur,  Çal’a bir şeyler yapılsın Çal gelişsin, Çal’dan göç olmasın!..  Bu amaçla da her dönemdeki seçilmiş ve atanmış yöneticilerimize açık açık bu sütunlarda talep ve beklentilerimizi, hadda  şikayet  babında da olsa resmi plakalı devlet araçları ile pikniklere gidildiğini,  mevlüt yemeklerine ve düğünlere, cenazelere gidildiğini de yazdık. Fakat bu  şikayet içeren konularda çoğu  zaman suskun kaldığımızı da itiraf etmek durumundayız. Ancak hizmetler konusunda hep açık olmuşuzdur.

Siz Çal yolunun 1990 yılında genişletileceği çalışmalarında, zamanın Anap  milletvekili tarafından durdurulduğunu bilir misiniz? Siz 90 yılında yapımı başlayan yeni belediye binasına bazı belediye başkanlarının katları sattığı halde bir çivi çakmadığını bilir misiniz?

Siz bir km.  ilerisinde okul var, bu okuldan çıkan çocuklar Denizli – Uşak karayoluna çıkacak, tedbir alınsın, anaların yüreği yanmasın diye yazdık!, duyan oldu mu? (2 ay sonra 16 yaşındaki kız çocuğu araç altında kalarak hayatını kaybetti! ondan sonra zamanın belediyesi 2 taraflı kaldırım yaptı ve yayalar karşıdan karşıya geçmesin diye ortaya refüj yaptı. Daha sonraki belediye başkanı ise önceki belediyenin yaptığını refüjü, çin seddine benzeterek ikişer tuğla almak suretiyle yüksekliği düşürdü, şu anda yolun her bölümünden yaşlılar ve çocuklar,  karşıdan karşıya geçebiliyor.)

Siz Şapçılar mahallesinde meydana gelen Ağaç skandalına ait gazetemizde bir satır yazı gördünüz mü?

Siz yine çarşı içinde Ziraat Bankası yanında  park yasağı levhası önünde, ters yöne park etmiş  resmi  aracın  saatlerce orada kaldığını gördünüz mü?  Ama biz bunları yazmadık! Bizler yazıyı yazarken bir defa değil dokuz defa düşünerek yazarız! Sorularınıza gelince İlçe başkanları mahallelerin ihtiyaçlarını ve taleplerini imza sahibi yetkililerle iyi dilek temennileri ile görüşürler, yetkileri bu kadardır! Ayrı partilerden de olsa yetkililer bu dilek ve istekleri oturup karara bağlar ve imza altına alırlar, yani protokol yaparlar. Yani yazınızda sorduğunuz gibi hizmet için, ilçe belediye başkanının ve Büyükşehir belediye başkanının hangi partiden olduğunun bizim için önemi yoktur. Onların görevleri bulundukları makamların gereğini yapmaktır! Bu nedenle de Büyükşehir Belediye başkanının hangi partiden belediye başkanı  sorusunu kabul etmiyoruz…

2

Bizler acıda, sevinçte yaklaşık 4000 nüfuslu ilçemizde aynı havayı teneffüs ederken, bir zaman diliminde iktidar olan siyasilerin diğerlerinden üstün olmadığını düşünüyoruz. Ancak, siz yine 1989 yılında gazetelerde sayfa sayfa eli kolu sandalyeye bağlanmış ve altında “ELİ KOLU BAĞLI BELEDİYE BAŞKANI İSTERMİSİNİZ?” diye yazan iktidar partisi reklamlarını da görmediniz sanırım. Yazılarımızdaki sitemli dokundurmalar varsa, iktidar partilerimizin diğer partileri ötekileştirme alışkanlığından kaynaklanmaktadır.

Biz her ne kadar bir yıl önceki yazımızda,  yani ilk bir yıllık icraatta, Büyükşehir ilçemizde ölü gömmekten başka bir iş yapmadı diye yazdığımızda, sizin şahsınızdan sadece ölü dediğimiz için “BARİ CENAZELERİMİZE  SAYGILI  OLSAYDINIZ” uyarısını da almıştık  hatırlarsanız.

Sonuçta ikamet ettiğimiz yerlere yapılmakta olan hizmetlerin daha fazlasını ve daha iyisini istemek bizim hakkımız! Bu nedenlede Sayın Büyükşehir Belediyesi yetkililerimizden ilçemiz için daha çok yatırım yapmasını bekliyoruz. Sonuçta ilçemize yapılan Devlet ödemelerinin yaklaşık % 40 ı büyük şehir hesabına kesilmiyormu? Çal şimdiye kadar hep verilenle yetindiği için böyle kalmış!

Bizim basın olarak kimseyle (şahıslarla) işimiz olmaz, ne var ki, Çivril ilçemizde gördüğümüz hizmetlerin yarısını iki yıldır ilçemizde de görmek dileğinde bulunmamızdan bizi suçlu sayamazsınız diye düşünüyoruz. Ama, siz bir belediye çalışanı veya gençlik kolları başkanı olarak sözcülük yapmaya devam ediniz! Belki ilerde sizi belediye başkanı adayı veya milletvekili adayı olarak görürüz, inşallah… Kinayeli yazmıyorum Dünya Gençten Gence! Eski İş bankası yanında nizami olarak park etmiş olan aracımın resmi çekilerek  Hüseyin Aytekin’in aracı yolu kapatmış aracımız geçemedi diye kasıtlı ve karalayıcı olarak Denizli-Çal facebook sosyal medya adresine gönderildiğini unutmadık daha! (Buda kimlerin kişilerle uğraştığını apaçık göstermiyor mu? )

[highlight]ÇAL GÜCÜ[/highlight]