Notice: WP_Block_Type_Registry::register hatalı çağırıldı. Blok türü adları büyük harf içermemelidir. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 5.0.0 sürümünde eklendi.) in D:\wwwroot\calgucu.net\wp-includes\functions.php on line 4667

Notice: WP_Block_Type_Registry::register hatalı çağırıldı. Blok türü adları büyük harf içermemelidir. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 5.0.0 sürümünde eklendi.) in D:\wwwroot\calgucu.net\wp-includes\functions.php on line 4667
GEKA’DAN İLÇEMİZE BİR DESTEKTE SPOR PROJESİNE – Çal Gücü Gazetesi
Haber Üstü

GEKA’DAN İLÇEMİZE BİR DESTEKTE SPOR PROJESİNE

2

Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Çal Sportif Başarıyı Hedefliyor” adıyla Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) sunulan ve Teknik Destek Programı kapsamında kabul gören “Floor Curling” isimli spor projesi kabul edildi.
Proje ile ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe; spor alanında 3 yıl içerisinde Çal’da GEKA tarafından desteklenen ikinci proje olduğunu belirterek, “Güney Ege Kalkınma Ajansına (GEKA) sunduğumuz “Floor Curling” isimli spor projemiz kabul edildi. Bu proje Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzce hazırlanan Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından son 3 yıl içerisinde kabul edilen ve desteklenen ikinci projemiz. Daha önce 2016 Nisan ayında da ilçemiz kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı “Çal İçin Proje Zamanı” Uygulamalı Proje Yazma Eğitimi” projemiz kabul edilmişti. Öncelikle projemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Sözlerine kabul edilen “Floor Curling” sporunun tanıtımı ile devam eden Müdür Öztepe, “Curling sporu dünyada uzun yıllardır buzda oynanan bir spor dalı. Bizim projemiz Floor Curling, buz zemin üzerinde oynananı değil, herhangi bir düz zeminde oynanabilen zemin curlingi olarak adlandırılıyor. Buz satrancı da denilen takım halinde oynanan strateji oyunu olarak da biliniyor. Ülkemizde ise 2016 yılında kurulan bir federasyon. Bu anlamda yeni ve gelişmekte olan bir spor dalı olması vesilesiyle bizde bu sporu ilçemizde tanıtmak ve yaygınlaştırmak için böyle bir proje yapma isteği oluştu. Bu sporun en önemli özelliği 5 yaşından 85 yaşına kadar her yaştan insanımızın kolaylıkla katılım sağlayabileceği ve oynayabileceği bir spor dalı olması. Bu projeyi hayata geçirmemizde ki amacımız popüler olan herkes tarafından bilinen ve oynanan spor branşlarının yanı sıra yeni ve gelişmekte olan ilgi çekici ve toplumun tüm kesimleri tarafından oynanabilecek özellikte spor branşlarını ilçemizde tanıtmak ve uygulamak. İlçemizde var olan spor kültürünü ve bilincini farklı spor branşlarıyla daha da ileriye taşımak. İlçemiz sosyal hayatını sporla hareketlendirmek. Asıl amacımızda tabii ki çocuklarımızı ve gençlerimizi sporA yönlendirerek, onlara spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sporun birleştirici gücüyle toplumsal sağlığı ve mutluluğu ileriye taşımak. Proje kapsamında katılımcı olarak belirleyeceğimiz 16 beden eğitimi öğretmenimize ve antrenörümüze Curling Federasyonu uzman antrenörleri tarafından ilçemiz kapalı spor salonunda 4 gün sürecek Eğitmen eğitimi verilecek. Bu eğitim sonrasında kendilerine eğitmenlik sertifikalarını da vereceğiz. Bir sonraki aşamada ise bu eğitimi alan antrenör ve öğretmenlerimiz okullarımızdaki öğrencilerimize Floor Curling sporunun tanıtımını yapacaklar, sonrasında da okullar arasında geniş katılımlı bir turnuva düzenleyeceğiz. Eğitmenlerimi Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde kurslar açabileceği gibi, 2019 yılında okul sporlarına eklenecek ve öğrenciler arasında ilçemiz, ilimiz ve Türkiye genelinde resmi olarak yarışmaları düzenlenecek olan bir branş” dedi.
Okulların yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarına, dezavantajlı gençlik gruplarına, huzur evi sakinlerine yönelik olarakta bu spor kapsamında etkinliklerinin olacağını vurgulayan Müdür Öztepe, “Sporun yeni ve ilimizde bilinmeyen, ülkemizde ise 15 ilde yapılan bu branşın sporcusu, hakemi ve antrenörü olmak önemli. Bu anlamda flor curling sporunun hakem ve antrenör olmak diğer branşlara nazaran biraz daha kolay. Bu nedenle ilçemizden curling sporunda yeni sporcular, antrenörler ve hakemler çıkarabiliriz diye düşünüyorum. Buradan tüm velilerimize bir kez daha seslenmek istiyorum. Lütfen çocuklarımızı spora yönlendirelim. Ellerinden tutup onları spor salonlarına, spor sahalarına getirelim spor yapmalarını teşvik edelim. Spor derslerine engel değil aksine destekleyici ve geliştirici bir sosyal faaliyet olduğunu unutmayalım. Spor sayesinde telefon tablet ve televizyondan uzak kalan çocuklarımız ve gençlerimiz kötü ve zararlı alışkanlıklardan korunmuş, özgüveni yüksek, sağlıklı bireyler olarak yaşayacaklardır” dedi.

Yoruma kapalı.