Haber Üstü

GELECEĞE IŞIK TUTAN ÖĞRETMENLER SPORTİF ALANDA BİRBİRLERİ İLE YARIŞTI

71

Haber; Bircan YAĞIZ
Geleceğimiz çocuklarına yön gösteren, hayata atılmalarına yardımcı olan öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’ etkinlikleri geçen yıllara nazaran daha kapsamlı gerçekleştirilerek geçtiğimiz hafta Kapalı Spor Salonunda öğretmenlere yönelik turnuvalar düzenlendi.
Çal Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile öğretmenlere yönelik Masa Tenisi ve Dart turnuvaları düzenlendi.
Kapalı Spor Salonunda yapılan turnuvalarda öğretmenler birbirleri ile yarışarak eğlenceli saatler geçirdiler. Toplamda 20 öğretmenin katıldığı yarışmalarda öğretmenlere madalyalarını, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serbülent Katar tarafından takdim edildi.
Madalya töreninde konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serbülent Katar, “Yoğun bir çalışma temposu içinde çalışan öğretmenlerimize nefes aldırmak amacıyla düzenlenen turnuvanın önemli olduğunu vurguladı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile düzenlenen çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, “Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak ilçemizde yaşayan 7’den 70’e herkesi sporla buluşturmak, spor yapmaya teşvik etmek, ilçemiz sosyal yaşantısını hareketlendirmek için kamu kurum ve kuruluşlar ile birlikte farklı etkinlikler düzenliyoruz. 24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında kıymetli öğretmenlerimizi bir araya getirerek, aralarındaki dostluk, arkadaşlık ve sevgi bağlarını güçlendirmek, mesleki dayanışmalarını artırmak, okul dışındaki sosyal yaşantılarını spor yaparak değerlendirmeleri adına güzel bir turnuva oldu. Katılım her yıl daha da artıyor. Dereceye giren öğretmenlerimizi tebrik ediyor, katkılarından dolayı İlçe Mili Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.