Haber Üstü

GÖNÜLLERE TAHT KURAN MÜDÜR KIRKLARELİ’NE ATANDI

51

Haber ; Ayşe Nur KORAL
İlçemizde 3 yıldır icra müdürlüğü görevinde bulunan ve Çal, Bekilli, Baklan ilçelerinde yüzlerce sorunlu dosyayı çözen Müdür Seyit Değerli’nin ataması Kırklareli’ne yapıldı.
Yıllardır dosyaların üst üste yığıldığı icra müdürlüğünde alacaklı ve borçlu arasında denge kurarak her iki tarafı da mutlu eden Müdür Seyit Değerli, “Devlet babadır. Halkıma hizmet verirken, baba şefkati ve ciddiyetinden ödün vermedim. Devlet memurluğu kariyerimde en büyük idolüm rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu olmuştur” dedi.
12 yıllık devlet memuru Seyit Değerli, 3 yıl önce sorunlu olan Çal İcra Müdürlüğü’ne atandığında yüzlerce sorunlu dosyaları çözdü. 2 yıl önce ise Bekilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin kredi borçlarını tahsil edemediği ve alacaklarının düzenli bir şekilde geri dönüşümü için titizlikle çalışan Müdür Değerli’ye Bekilli Kooperatif Başkanı Haluk Çomak plaketle teşekkür etti. Ardından Çal Belediyesi, vatandaşlar adına plaket verdi. Geçtiğimiz günlerde gönüllere taht kuran Müdür Değerli’nin, Çal’dan gitmemesi için imza kampanyası bile düzenlendi.
Çal Adliyesi olarak 20 Haziran Perşembe günü Seyit Değerli adına yemek düzenlendi. Yemekte konuşan Hakim Ahmet Kınacı, “İcranın yüzü soğuktur. İsmi bile toplumu ürkütür. Seyit Değerli, mesai gözetmeksizin çalıştı. Alacaklı ile borçluların gönlüne girmesini bildi. Biz mahkemelerde karar veririz, uygulamayı ise, icra müdürlükleri yapar. Kısacası zor bir iştir yaptığı. Halkın gönlünde taht kuran müdürümüze yeni görev yerinde başarı diliyorum” diye konuştu.
Adına verilen yemekte konuşan Müdür Seyit Değerli, idolünün rahmetli Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu olduğunu belirterek “Çal’dan ayrılmak zor geliyor ama ülkemin başka yerlerinde de hizmete devam edeceğim. Beni devletim okuttu. Yatılı okullarda kaldım. Anam da, babam da devlet oldu. Bana babalık, analık yapan devletim adına çalışmaya başladığımda halka devletimin şefkatli yüzünü, baba ciddiyetini göstermek için çalıştım. Bu ilkelerden taviz vermedim. Devlet, babalığını yaparken asla ve asla din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapamaz. Görev yaptığım süre içinde devletin babalık vazifesini en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Asla ayrımcılık yapmadan sorunları çözmeye çalıştık. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden aldığım güç, kendime rol model aldığım Recep Yazıcıoğlu’nun maneviyatı ile ülkeme daha uzun yıllar hizmet edeceğim” dedi.
Çal adliyesi olarak ilçemizde yaptıkları hizmetlerden dolayı Hakim Ahmet Kınacı tarafından İcra Müdürü Seyit Değerli’ye plaket takdim edildi.

Yoruma kapalı.