Haber Üstü

HATA ÜSTÜNE HATA! SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM!

46

2014 yılında göreve geldiğinizde sizden çok şeyler bekledik. Halkın içinden geldi yıllarca çevremize görevi nedeni ile hizmet etti. İlçemizi ve bölgemizi tanıyor diye!
Geçtiğimiz yıllarda ilçemizde ticaretle uğraşan bazı iş adamlarının önerisi ile Seracılık projesini başlattınız ilçemiz için çok iyi oldu, daha da iyi olmasını bekliyoruz ve diliyoruz. Yıllardır atıl halde olan ilçemizin çukur mahalle semtini tören alanı ve kültür sarayı adı altında yeniden dizayn ettiniz. Ancak size önerileni değil sizi etkileyenlerin sözüne bakarak, alanın sonuna yapılması gereken kültür sarayı binasını alanın ortasına yaparak arka tarafta ileride kaldırılmazsa, yılda bir defa yapılmakta olan bayram için boş bıraktınız. İlçemizin yüz karası olan Devlet karayolu üzerindeki tören alanını buraya taşıdınız teşekkür ederiz. Ancak buraya öncelikle, dünyaca tanınan Ressam İbrahim Çallının büstünü hapsettiniz. Bu büst Çalımıza gelenlerin her an görebileceği eski Gazi Mektebi önündeki yeşil alanın en azından Çal’dan çıkış yönündeki köşeye konulsa daha iyi olmayacak mıydı?
Yapılan saray sanki arkaya geçeceklerin önünü kesecekmiş gibi ön tarafını kucaklayacak sırtını arkaya dönük şekilde olup şu ana kadar hiçbir Çallının beğendiğini duymadık! Öte yandan alan açıyorsun, yandaki kerpiç ahşap evcikleri de bu alana kat dedik. Aldırış etmediniz ve bu alan üç yıldır bağbozumu şenliklerine ev sahipliği yapamıyor. Pazar yeri projenizi vatandaşlar olumlu görüyor, ancak ortaokul istikametindeki iki ahşap binayı da Pazar yeri alanına katabilirdiniz, inşallah ileride olur ilçemize şahsi girişimlerinizle bir tekstil atölyesinin gelmesini sağladınız, burada 50’ye yakın bayana iş sahası sağlandı. Devamını diliyoruz. Yani şartlar ne olursa olsun ilçemizde yatırım yapacak olan girişimcilere öncülük etmeniz, olanak sağlamanız ilçemiz ekonomisi bakımından yerinde olacaktır. Diye düşünüyoruz.
Son olarak önceki hafta ilerisini düşünmeden konuştuğunuz bir iki kişinin önerisi ile İlçemiz eski belediye binası önündeki parka bazı büyüklerimizin büstlerini koymak için 9 adet kaide yapmak istediniz, ve kaide kalıplarını hazırlatarak demirlerini döşettiniz ne var ki vatandaşın ilgisi üzerine bu hazırlanmış kalıpları gece vakti sökülerek, daha uygun olan tören alanına tekrar monte ettirdiniz.
Şunu sormak isterim görev yaptığınız 6 yıldan bu yana bayramlarda çınar altında vatandaşlarla toplanıp bayramlaşıp geyik muhabbeti yapmaktan başka sizi seçen vatandaşlarımızla kaç defa bir araya gelip vatandaşların dertlerini ve beklentilerini dinlediniz? Sizin bu asil görevinizi başta sayın valimiz olmak üzere devlet memurları yapıyor. Saygılarımla!