Haber Üstü

HATALI YOLDA, YİNE KAZA

9

Haber ; Ayşe Nur KORAL
İlçemiz Denizli yolu üzerinde sürat ve dikkatsizlik yine kaza getirdi, şükür ki ölen yok!
İlçemizden Denizli istikametinde gitmekte olan 07 plakalı Honda araç ile yeni tokiden ana yola çıkmakta olan 20 plakalı şahin araç halı saha önündeki kavşakta dikkatsizlik sonucu çarpıştılar, kazada iki sürücü yaralanırken araçlarda maddi hasar meydana geldi.
Sonuç: Bu yolumuzun çeşitli noktalarında sık sık kaza meydana geldiğini ısrarla tekrar tekrar yazıyoruz! Yazılarımız bazı kesimlerce dikkate alınmıyor. Veya 45 yıllık Çal Gücü yine yolu yazmış başka konu bulamıyor diyecekler! Ama biz yinede yazmaya devam edeceğiz. Bu yolumuz üzerinde iki tane okulumuz bulunmakta ve buralarda sürat tahdidi var! Bunun yanı sıra toplamda 1 km’lik yolu ikiye bölen refüjün 10 yerinde yandan giriş U dönüşü ve geçit var.
Refüşler ana yolların rasgele yerlerinden sık sık karşıdan karşıya geçilmesin diye yapılır ve uygun olan yerlerde nizami olarak dönüşler ve kavşaklar vardır. Bu ise böyle olmadığı gibi yeni tokilerden çıkan yol tamamen anayola ters olarak verilmiş olup yeni tokiden çıkan sürücü hem Çal istikametinden gelen sürücüleri hem de Denizli istikametinden gelen sürücüleri görememekte olup, bu ise kazalara neden olmaktadır. Takdiri halkımıza bırakıyoruz.

Yoruma kapalı.