Haber Üstü

HER AY FESTİVAL OLMALI!

33


HER AY FESTİVAL OLMALI!

Gazetemizde zaman zaman halkımızın yararına olacak gerçekleşmesi çok basit hizmetlerin yetkililer tarafından dikkate alınmasını yazıyoruz! Vatandaşların bu yazılarımıza yaklaşımı ve yorumları olumlu yönde olurken, yetkililerin uzun süre bu yazılarımızı dikkate almadığını görmekteyiz!

Tabii ki hiç kimseye görevini öğretecek değiliz! Ancak bir yetkilinin, (tek kişinin) ilçenin her sokağını, her mahallesini her an görebileceğini de düşünmüyoruz! Örneğin bir kenar mahallede şebeke borularında meydana gelen arızadan sızan suyu hemen kim görebilir? ancak o mahallede yaşayan ve o mahalleyi kullanan mahalle sakinleri görebilirde haber verildiğinde veya kaç sefer telefon edildiğinde görevliler patlağı tamir etmeye gelebilirler. Veya kenar mahallelerin en uç noktalarına kadar döşenen kilit taşları, neden yıllardır herkesin sıklıkla uğrak yeri olan sanayi bölgesinde uygulanmaz?

Bunlar büyük yatırımlar değil, yetkililerin ufak ilgileriyle yapılabileceğini düşünüyoruz!

Gördük ki istediklerinde bir hafta içinde tören alanının, demir parmaklıklarını, asfalt dökümünü, kilit taş döşemelerini yapabiliyorlar! Veya Hastane caddesinde yapılan kanalizasyon çalışmasından sonra, kazılan yerleri asfaltla kapayabiliyorlar! Ancak ondan haftalar önce çalışma yapılan eski askerlik şubesine giden çamlık caddesi Cankorur Paşa caddesi ve diğer caddeleri gören yok.

Bu hızlı ve seri hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ve Çal Belediye Başkanımız Fethi Akcan’a sonsuz teşekkür ederken, halkın yararına olan basit ve kolay işleri de gündemden çıkarmamalarını ve o hizmetleride önemsemelerini diliyoruz.