Haber Üstü

HUZUREVİ SAKİNLERİNİN DART KEYFİ

416

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçemiz Makbule Hasan Erdoğan Huzurevi sakinleri Çal Kapalı Spor salonunda “Dartla” buluştu.
Geçtiğimiz hafta Çal Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün huzurevi sakinlerine yönelik ilk kez düzenlediği sabah sporu projesinin ardından huzurevinde kalan yaşlıların sağlıklı yaşam sürebilmeleri ve huzurevi sakinlerini farklı etkinlikte buluşturmak amacı ile Kapalı Spor Salonunda Spor Eğitim Uzmanları eşliğinde yürüyüş, egzersiz ve dart atışları yaptırıldı.
29 Ağustos Perşembe günü ilk olarak huzurevi sakinlerine ısınmaları için Kapalı Spor Salonunda yürüyüş yaptırıldıktan sonra egzersiz hareketlerine geçildi. Daha sonra yaz spor okulları kapsamında Karate kursuna katılan öğrencilerde huzurevi sakinlerine eşlik ederek dart atışları yaptılar.
Dart atışları ile neşeli bir gün geçiren Huzurevi sakinlerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Eğitim Uzmanı Tezcan Akayıldız; yaşlılarımızın yüzlerindeki küçük bir tebessümleri bile bizler için önemli diyerek “Huzurevi sakinlerimizi spor alanında çeşitli etkinliklerle buluşturarak hayatlarına renk katmanın yanı sıra sağlıklı yaşamalarına yardımcı olacağız” dedi.