Haber Üstü

İL KONGRESİ HEYECANINDA İLÇE KONGRESİ

45

Hüseyin AYTEKİN
Kongre çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz Pazar günü Honaz İlçesi Kongresini gerçekleştirdi.
Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı seçimlerini 11 oy farkla kazanan CHP Belediye Başkanı adayı Yüksel Kepenek’in oyu üst üste yapılan itirazlarla 1’e kadar düşmüştü bunun üzerine seçimin tekrarlanması kararı yüksek seçim kurulunca alınınca 2 Haziran 2019 günü seçim yenilenmiş ve 1 fark 2338’e çıkarak Yüksel Kepenek seçimi tekrar kazanmıştı. Bu sonuçla tam 70 yıldır sağ iktidarların elinde olan Honaz ilçesi ilk defa sol bir partiye geçmiş oldu. Belediye Başkanı Yüksel Kepenek ve CHP İlçe Başkanı Mustafa Çelik’in, Honaz ve mahallelerinin bayramı olarak düzenlenen ilçe kongresi sanki il kongresi yapılıyormuş gibi coşkulu ve katılımlı geçti.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Merkez ilçe Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ve Babadağ Belediye Başkanı Ahmet Yümsek ile misafir komşu ilçe Dazkırı Belediye Başkanın İsmail Taylan’ın katıldığı kongrede divan başkanlığını Gülizar Biçer Karaca yaptı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra, faaliyet raporu okundu, yapılan tüm konuşmalarda seçim zaferinin nasıl kazanıldığı, birlik ve beraberlik sonucu kazanılan zafer anlatıldı. Yapılan tek adaylı seçim sonucunda İlçe Başkanı Mustafa Çelik yeniden seçilerek güven tazeledi.
Birlik ve beraberliğin birbirine güvenin 70 yıllık bir saltanatı yıkabileceği vurgulanarak Kongre coşku ile sona erdirildi.