Haber Üstü

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YASİN TEMEL’İN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

73

Yeni bir eğitim öğretim yılının başlamasının heyecanı içerisindeyiz. Hedefimiz, iletişim becerileri yüksek, araştıran, eleştirel ve yaratıcı düşünen, problem çözme odaklı, üretken, yüreği insan sevgisiyle dolu, Türk Milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan, milli kültür ile evrensel değerleri içselleştirmiş bireyler yetiştirmektir.
Değerli meslektaşlarım, yaz ayları içinde okul yöneticilerimizin gayretleriyle birlikte okullarımızda Eğitim 2023 hedefleri doğrultusunda tasarım beceri atölyeleri çalışmalarına başladık, yıl boyunca da devam edeceğiz. Siz değerli arkadaşlarımızla birlikte atölyelerde çocuklarımıza yeteneklerini geliştirmeleri açısından fırsatlar sunmaya çalışacağız. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözünün bilinciyle eğitim süreçlerinde üstün gayretler göstereceğinize yürekten inanıyor, Eğitimde 2023 hedeflerine ulaşmak doğrultusunda yapılacak tüm çalışmalarda sizlere başarılar diliyorum.
Çocuklarımızın yetişmesinde önemli bir rolü olan kıymetli veliler, yeni eğitim öğretim yılında da eğitim süreçlerine olumlu katkılar sunacağınıza inanıyorum. Okul-aile ve öğretmenler arasındaki iş birliğinin, evlatlarımızın başarılarını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Ülkemizin güçlü yarınlara ulaşması biz eğitimcilerin gayreti kadar sizlerin desteği ile mümkündür.
Sevgili öğrenciler, sorumluluk alabilen, çevresiyle sevgi ve saygı temeline dayalı ilişkiler kurabilen bireyler olarak kendinizi yetiştirme hedefiyle başarılı bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum. Yeni eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre belirlemiş olduğunuz hedeflere ulaşmanızı, yeni başarılar elde etmenizi ümit ederim. Kendinize, ailenize, ülkemiz ve milletimize karşı olan sorumluluklarınızın da her daim farkında olacağınıza inancım tamdır.
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler, sağlık, mutluluk ve başarı temenni ederim.