Haber Üstü

İLÇEMİZ MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN KURBAN BAĞIŞI STANDI AÇILDI

40

Haber ; Birsen BAĞCI
Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde yürütülen ‘vekaletle kurban bağışı organizasyonu’ kapsamında, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşları bilgilendirmek ve vekaletle kurban bağışı almak amacıyla Çal Müftülüğü tarafından ilçemiz Atatürk Parkına bağış standı açıldı.
Çal Müftülüğü tarafından görevlendirilen cami imamları gün boyunca standda bekleyerek vatandaşlara broşür dağıtırken, kurban bağışı hakkında vatandaşların merak ettikleri soruları da yanıtlıyor.
Vekâlet ile kurban bağışının hem yurtiçinde hem de dünyanın 145 ülkesinde gerçekleştiğini belirten stant görevlileri, bağış yapıp yapmama kararının vatandaşlara bırakılarak bağışları kabul ettiklerini belirttiler. Yurtiçinde 890 TL, yurtdışında ise 725 TL’ye vekaletle kurban bağışı yapılabildiği ve bağışlar sayesinde hiç tanımadığımız ihtiyaç sahibi kişilere ulaşılmaktadır. Vakaletle kurban bağışında bulunmak isteyen tüm vatandaşlarımız bilgi edinmeleri ve bağışlarını kabul etmek üzere ilçemizde kurulan stanttan bilgi alabilirler.
10 Ağustos Cumartesi gününe kadar bağış işlemlerinin süreceğini belirten Çal Müftüsü Abdullah Vurucu; “Tüm Çallı kardeşlerimizi Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile Kurban bağışında bulunmaya davet ediyorum. Özellikle kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize ulaştırılmak üzere vatandaşlarımız tarafından bağışlanan kurbanlar bağışçı kardeşlerimizin muhtaç ve mağdur durumda olan Müslüman kardeşlerimize uzattığı yardım eli olacaktır.” Dedi.