Haber Üstü

İLÇEMİZ ÖĞRENCİLERİNDEN HUZUREVİNE ANLAMLI ZİYARET

72

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Huzurevine 1 Ekim Dünya Yaşlılar günü nedeniyle Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlkokul ve Lise öğrencileriyle ziyaret gerçekleştirildi.
Öğrenciler ile sohbet eden huzurevi sakinleri, duygulu anlar yaşadılar. 01 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutlayan öğrenciler tek tek yaşlılara çiçek vererek ellerini öptüler.
Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, huzurevi sakinlerinin Dünya Yaşlılar gününü kutlayarak “Dünya Yaşılar günü vesilesiyle Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde istedik ki Çal Huzurevinde yaşayan siz kıymetli büyüklerimizi çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte ziyaret edelim. Halinizi hatırınızı soralım. Tabi sizleri sadece bugün özelinde değil her daim hatırlamalı, sizlerin tecrübelerinden yaşadıklarınızdan bizlerde kendi adımıza üzerimize düşeni ortaya koymalıyız. Bu anlamda ilkokul ve liseli gençlerimizle sizleri bugün bu vesilesiyle ziyaret ederek bugünün küçüklerini yarının büyükleriyle bir araya getirmek, hatırlamak istedik. Sizler bizim için çok değerli ve kıymetlisiniz. Sizler geçmişten gelen geleneklerimizi, göreneklerimizi, kültürümüzü bizlere aktarıyorsunuz. Bizlerde sizlerden öğrendiklerimizi hep birlikte gelecek kuşaklara aktarmanın sorumluluğu ve bilincindeyiz. Bugün burada Çal huzurevinde çok güzel bir ortamda sizleri kendi evinizde ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadık. Bizlere bu ortamı sağlayan büyüklerimize, Huzurevi yetkililerimize çok teşekkür ediyorum, hepinize sağlıklı mutlu bir yaşam diliyor, ellerinizden öpüyorum” dedi.
Çal Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel; “Öncelikle sizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. İlçe Gençlik Spor Müdürümüzün özetlediği gibi yaşlılar günü veya haftası olması bizim için şart değil, bizler öğrencilerimize de büyükleri ile her zaman vakit geçirmeleri gerektiğini aşılamaya çalışıyoruz. Okullarımızda öğrencilerimize derslerinin yanı sıra büyüklerine saygıyı, küçüklerine sevgiyi de aşılamaktayız. Sizler, bizlerin örnek almamız gereken yarınlarımızın ışıklarısınız” dedi.
Huzurevi Müdür Vekili Eser Kıvanç ise, “Yaşlılarımızı bu anlamlı günde unutmadığınız için teşekkür ederiz” dedi.