Haber Üstü

İLÇEMİZ SPOR MÜDÜRLÜĞÜNE SPOR UZMANI VE ANTRENÖR ATANDI

44

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2018 yılında 3200 spor akademisi mezunlarına kadro açılması ile ilçemiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesine Voleybol Antrenörü ile Spor Uzmanı atanarak dün itibari ile göreve başladı.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Spor Uzmanı ve Antrenörler dün itibari ile İl ve İlçe Müdürlüklerinde göreve başladılar.
2018 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı 81 il ve ilçede 3200 spor akademisi mezunlarına kadro açtı. Açılan kadroda yazılı ve sözlü sınavları başarı ile geçen Spor Uzmanı ve Antrenörler İl Müdürlükleri tarafından ilçe müdürlüklerine, ihtiyaçları doğrultusunda atamaları yapıldı. Bu kapsamda ilçemiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesine Voleybol Antrenörü ile Spor Uzmanı atanarak dün itibari ile görevine başladı.
Atamaları yapılan Voleybol Antrenörü ve Spor Uzmanı ile ilgili bilgi veren İlçe Spor Müdürü Tayfur Öztepe, ilçe müdürlüğümüz bünyesine ihtiyaç doğrultusunda 2 adet kadro açıldığını belirterek “Müdürlüğümüzün ihtiyacı olan Spor Uzmanı ve Antrenör eksikliğini Bakanlığımızın açtığı kadrolar ile kapatarak ilçemiz halkının severek yaptığı bir spor branşı olan Voleybolu artık uzman Antrenörümüz tarafından daha aktif bir şekilde yürüteceğiz. Spor Uzmanı ve Antrenörlerimiz kendi alanlarında uzman olup, Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Rekreasyon Bölümü mezunu Spor Uzmanı Tezcan Akayıldız ile Adnan Menderes Üniversitesi Beden Spor Meslek Yüksek Okulu Antrenörlük bölümü Voleybol Antrenörü Hatice Seyhan ilçe müdürlüğümüzde göreve başlamaları ile 7’den 70’e tüm ilçe halkımıza sportif faaliyetler ve organizasyonlar noktasında uzmanlarımız eşliğinde daha etkin ve verimli hizmet vereceğiz. En kısa sürede hayata geçireceğimiz yeni projeler ile vatandaşlarımızı spora yönlendirerek serbest zamanlarını kaliteli geçirmelerine fırsat sunacağız” dedi.

Yoruma kapalı.