Haber Üstü

İLÇEMİZ TOKİ CAMİİ KUR’AN KURSU AÇILIŞI İL MÜFTÜSÜ MEHMET AŞIK TARAFINDAN YAPILDI

68

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Denizli İl Müftüsü ilçemize gelerek Çal Toki Camii Kur’an Kursu ve bu yıl ilk defa açılan 4-6 yaş çocuklar için Kur’an Kursu sınıfı açılışını yaptı.
Açılışta konuşma yapan Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Bu kurslarımız bizler için çok önemli. Çocuklarımızın geleceği buradan aldıkları eğitime bağlı. Lise ve Üniversite çağlarına geldiği zaman çocuklarımızı internet ortamındaki şer güçler, gençlerimizin kafasını bulandırmış oluyor. Bu alanları kötü olarak değil de iyi yönlerini kullanmalarını sağlamakta çocuklarımızı 4 ile 6 yaş arasında dinini vatanını milletini, sancağını, ordusunu, polisini öğretmek dini ve milli kültürü aşılamak için böyle kurslarımız çok değerli. Sizlerden istirhamım sivil toplum kuruluşlarımızdan bu meseleye sahip çıkmalarını istiyorum. İhtiyaçlarımız olursa el birliğiyle gidermeye çalışalım. Herşeyi devletimizden beklemeyelim. Çocuklarımızı buralara yönlendirmek için her türlü imkanımızı seferber edelim” dedi.

Çal Müftüsü Abdullah Vurucu’nun yaptığı duadan sonra kursun açılışı yapılarak gelen misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Kur’an Kursu sınıflarını gezerken Denizli İl Müftüsüne bilgi veren Çal Müftüsü Abdullah Vurucu, açılan kurslara katılımın yoğun olduğunu belirterek, bu yıl ilk defa 4-6 yaş çocuklar için açılan Kur’an Kursu sınıfı öğrencileri için caminin bahçesinde yapımına başlanan çocuk oyun parkının inşaatını gezdirdi. Daha sonra tadilât aşamasında olan Savranzade Camii ve Çal Çarşı Camii incelemelerinde bulunuldu.
Çal’daki programların ardından Bekilli’ye geçen Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Bekilli Müftülüğü tarafından düzenlenen hafızlık yarışmasına katılan 9 imamı dinleyerek dereceye giren imamlara ödüllerini takdim etti.