Haber Üstü

JANDARMA EKİPLERİNDEN “KEMERİN SES GETİRSİN” UYGULAMASI

70

Haber ; Ayşe Nur KORAL
2019 yılı Kurban Bayramı tatili nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğuna bağlı olarak meydana gelebilecek trafik kazalarının en aza indirilebilmesi, kazalarda yaşanan Can kayıplarının ve yaralanmaların önüne geçilebilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından “KEMERİN SES GETİRSİN” kampanyası başlatıldı.
Bu kapsamda ilçemiz Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri kurban bayramı boyunca sorumluluk bölgesindeki denetimleri en üst seviyeye çıkartarak “KEMERİN SES GETİRSİN” kampanyası doğrultusunda sürücülere emniyet kemerinin önemi ve kampanya içeriği anlatılarak broşür dağıtıldı ve ikramlarda bulunularak bayramları kutlandı.
Ayrıca denetimler sırasında çocuklara, kampanya kapsamında araçtakiler kemerini takarken çekecekleri videoyu 31 Ağustos’a kadar #kemerinsesgetirsin etiketiyle Twitter/Trafik Egm adresinde paylaşmaları, en çok beğeni alan 100 kişiye scooter ve kask hediye edileceği bildirildi.
İlçemiz Jandarma ekiplerinin bilgilendirmesinden memnun kalan sürücüler ve vatandaşlar ise Jandarma personeline çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve kemerlerini takarak yollarına devam ettiler.