Haber Üstü

KARATE MİLLİ SPORCUMUZ İLÇEMİZ GENÇLERİ İLE BULUŞTU

48

Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Çal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Milli Sporcular Gençlerle Buluşuyor” Projesi kapsamında Çal Anadolu Lisesin öğrencilerle buluştu.
Çal Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapılan söyleşi kapsamında Milli Sporcumuz spora nasıl başladığını, sporun kendisine neler kattığını ve milli sporculuğa kadar uzanan yolculukta yaşadığı tecrübeleri öğrencilerle paylaştı.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Söyleşide gençlerin sorularını da cevaplayan Mili Sporcumuz Batuhan, hiçbir şey için geç değil yeterki isteyin ve hedeflerinizi belirleyin diyerek, “Bende küçük bir ilçede Bekilli’de doğdum. Oradan Denizliye geldim. Serinhisar’da okudum ve şu an Pamukkale Üniversitesi Beden Eğitimi öğretmenliğinde okuyorum. Spor sayesinde ülkemizin 70 iline, Avrupa’da ise 15 ülkeye gittim. 6 yaşında başladığım bu sporda çeşitli yaş kategorilerinde 10 defa Türkiye Şampiyonu oldum. İlk uluslar arası turnuvada Avrupa şampiyonasında 15 yaşında Avrupa şampiyonu oldum. Daha sonra 1 kere dünya şampiyonu oldum. Ailemin desteği sayesinde tüm engelleri aştım”dedi.
İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Tayfur Öztepe, yoğun antrenman programına rağmen bizleri kırmayıp ilçemize gelen sevgili Batuhan’a çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir söyleşi oldu.18 yaşında olmasına rağmen edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaşımı ve aktarımı çok iyiydi. Öğrencilerimiz ilçemizde ilk defa mili bir sporcu ile bir araya geldiler. Amacımız ilçemizde ki gençlerimizi spora teşvik etmek için rol model olmuş sporcularımızla bir araya getirerek etkileşimde bulunmalarını spora ilgilerini çekmekti. Bu anlamda çok faydalı bir program oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak düzenlediğimiz bu projemiz yıl boyunca devam edecek dedi.
İlçe Mili Eğitim Müdürü Yasin Temel ise, öğrencilerimize akademik eğitimlerinin yanında bu tür sportif etkinliklerle de desteklemeyi istiyoruz. Spor alanında Milli sporcularımızı öğrencilerimizle buluşturup iyi örneklerin gençlerimize tanıtılması ve farkındalık yaratmak istediklerini belirtti.