Haber Üstü

KAYALARIN ARASINA SIKIŞAN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

13

Belevi mahallesinde bir mermer ocağında kaya parçasının kayması sonucu B.A. isimli işçi sıkışarak hayatını kaybetti. 47 yaşında ve Kocabaş mahallesinde ikamet ettiği belirtilen işçinin ölümü üzerine Çal Jandarma ekipleri detaylı soruşturma başlattı.
Haber ; Ayşe Nur KORAL
İlçemize bağlı Belevi Mahallesinde özel şirkete ait mermer ocağında kaya parçasının kayması sonucu altında kalan B.A. hayatını kaybetti.
Edinilen bilgiye göre; İlçemize bağlı Belevi Mahallesinde bulunan bir mermer ocağında 10 Şubat Pazar günü akşam saatlerinde yapılan çalışmalarda büyük kaya parçası yerinden oynadı. Bir süre sürüklenen kaya parçası mermer ocağı çalışanı B.A.’yı sıkıştırdı. Kazayı gören diğer çalışanlar durumu hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirerek, bir yandan da arkadaşlarını çıkarmak için çaba gösterdiler. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri sıkışan işçiyi kayaların arasından çıkarır çıkarmaz hastaneye kaldırılan Kocabaş mahallesinde ikamet eden B.A. (47) tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
47 yaşındaki işçinin ölümü ailesini ve yakınlarını hüzne boğdu. Olayla ilgili Çal İlçe Jandarma ekipleri detaylı soruşturma başlattı.

Yoruma kapalı.