Haber Üstü

KAYMAKAM SELİN SARI, ÖĞRENCİLER İLE VOLEYBOL OYNADI

64

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ilçemizde ki çocuk ve gençlerimizi küçük yaşlardan itibaren spor ile tanıştırmak, spor ile iç içe olmalarını sağlamak, okul dışında kalan serbest zamanlarını spor ile değerlendirmelerine fırsat vermek, onları kötü ve zararlı alışkanlıklardan korumak, günümüzün en önemli bağımlılığı olan Teknoloji bağımlılığından sportif faaliyetler ile onları uzak tutmak amacıyla düzenlenen Ücretsiz Kış Spor Okulları Voleybol kursunu Kaymakam Selin Sarı, ziyaret ederek voleybol kursu öğrencileri ile birlikte voleybol oynadı.
Kaymakam Sarı, Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce 11 Aralık Çarşamba günü başlatılan

ve İlçe Müdürlüğü Voleybol Antrenörü Hatice Seyhan eşliğinde ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik kapalı spor salonunda haftanın 2 günü (Çarşamba ve Perşembe) ücretsiz devam eden Kış Spor Okulları Voleybol kursu öğrencileri ile bir araya gelerek, Voleybol kursu çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra kurs öğrencileri ile sohbet edip, öğrenciler ile voleybol oynadı. Voleybol antrenmanına katılan 55 sporcuyu tebrik ederek, çalışmalarına devam etmelerini istedi. Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne, Voleybol kursu çalışmalarını başlattığı için teşekkür eden Kaymakam Sarı, Kış Spor Okulları Voleybol kursundaki öğrencilerle birlikte haftanın bir günü kapalı spor salonunda bir araya gelerek voleybol oynayacağını dile getirdi.
Bizde sporun çocukların gençlerin ve büyüklerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlayan, sağlıklı yaşam için sporun en önemli araç olduğu gerçeğinden yola çıkarak gençlik ve spor ilçe müdürlüğünce çocuklarımıza yönelik ücretsiz olarak düzenlenen bu kursa velilerin ve çocukların ilgi göstermesini diliyoruz.