Haber Üstü

KAYMAKAM SELİN SARI’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

9

Bugün Türk dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ile kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi anmanın onurunu yaşamaktayız.
Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir. Dünyanın en güçlü donanmasına sahip İtilaf devletlerine karşı 105 yıl önce tek yürek olan kahraman Türk ordusu, Çanakkale ruhuyla istiklâlini ve istikbalini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını Çanakkale’de bütün dünyaya göstermiştir. Çanakkale’yi geçilmez kılmıştır.
Uğrunda büyük bedeller ödenen aziz vatanımız, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere kutsal emanetidir. Canı pahasına mücadele ederek bu toprakları vatan yapan kahramanlarımız, ebedi varlığımızın teminatıdır.
Çanakkale milletimizin yeniden dirildiği, küllerinden yeniden doğduğu yerdir. Kurtuluş Savaşı’mızın ve Cumhuriyet’imizin ön sözünün yazıldığı yerdir.
“Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.”

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferimizin 105. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Zaferi destanımızı yazan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.Şehitlerimizin ruhları şad olsun.
Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun!
Selin SARI
Çal Kaymakamı