Haber Üstü

KAYMAKAM SELİN SARI’DAN POMEM KURSİYERLERİNE ZİYARET

21

Haber ; Ayşe Nur KORAL
İlçemiz Kaymakamı Selin Sarı, Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak açılan polislik sınavlarına katılacak adaylara yönelik hazırlık kursunu ziyaret etti.
İçişleri bakanlığınca alınacak 7000 polis alımı için 26. dönem Polislik Fiziki yeterlilik sınavlarına girecek adaylara yönelik kapalı spor salonunda devam eden ücretsiz Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Parkur çalışmalarına katılan kursiyerlerle sohbet ederek kurs hakkında Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe’den bilgiler aldı.
Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, salonumuzda Polislik, Askerlik ve Bekçilik kurslarının 21 Ağustos’ta başladığını belirterek, “Antrenörlerimiz eşliğinde haftanın 7 günü ücretsiz verdiğimiz kurslarda, kursiyerlerimiz meslek sahibi olmak için yoğun tempo ile çalışmaktadırlar. Bizim amacımız spor etkinliklerinin yanı sıra, gençlerimizi meslek sahibi yaparak iş gücüne dahil olmalarını sağlayıcı projeler üretmektir” dedi.
Kaymakam Selin Sarı, Emniyet güçlerimizin ülkemiz ve vatandaşların huzur ve barış içinde yaşamaları için cefakârca hizmet veren en önemli meslek gruplarından biri olduğunu belirterek, kursiyerlere önerilerde bulunan Kaymakam Sarı, “Her başarısızlık bir yükselmenin başlangıcı olabilir. Bu yüzden başarısız olursanız hayal kırıklığına uğramadan azimle tekrar deneyerek hedefinizi gerçekleştirmek için emek verin ve çalışmalarınızı sürdürün” dedi.
Çal, Baklan, Bekilli ve Denizli merkezden kursa katılan ön lisans ve lisans mezunu 9 kadın 9 erkek toplam 18 polis adayına başarılar dileyerek, kursu düzenleyen ilçe müdürlüğü antrenörlerine ve Gençlik Spor İlçe Müdürüne teşekkür etti.