Haber Üstü

KAYMAKAM SELİN SARI’NIN, 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

19

Haber Merkezi
İdarecilik bir ülkenin kalkınması, gelişmesi, eğitim, bilgi ve bilinç düzeyinin artırılması gibi her alanda takdire şayan bir özveriyle ve üstün vazife bilinciyle çalışmaktır. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’’ ifadesini düstur edinen, Şeyh Edebali’nin idare anlayışını yüreğinde hisseden, gece gündüz demeden ülkemizin dört bir köşesinde aziz milletimizin hizmetinde olan, milletimiz ve devletimiz arasındaki sevgi ve güven bağını güçlendirerek ülkemizin gelişmesi için büyük fedakarlık gösteren İdarecilerimiz, devletimizin en köklü ve önemli unsurlarıdır.
Necip milletimizin ihtiyaç duyduğu her alanda ve her vakitte hazır bulunan devletimiz, bu kutsal görevini mülki idare amirlerimizin aracılığı ile yerine getirmektedir. “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir’’ düsturuyla çalışan mülki idare amirlerimiz, devletimizin onurudur ve gururudur. Aziz milletimizin huzuru, güvenliği ve refahı için her türlü sorunlarını, taleplerini, ihtiyaçlarını tespit ve analiz eden, ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmalar yapan, toplum önderleridir mülki idare amirlerimiz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü unutmayalım ki :“İcra eden, karar verenden daima daha kuvvetlidir.’’
Bu duygu ve düşüncelerle, şehit olan ebediyete intikal eden tüm idarecilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İlimizde fedakarca görev yapan başta Sayın Valimizin, vali yardımcılarımızın, ilçelerimize hizmet veren kaymakamlarımızın, emekli meslek büyüklerimizin ve diğer tüm idarecilerimizin 10 Ocak idareciler gününü gönülden kutluyorum. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış yurt toprağında görev yapan değerli idarecilerimize sağlık ve başarılar diler, saygılar sunarım.
Selin SARI
Çal Kaymakamı