Pazar, 20 Eylül 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
GÜNDEM

KORONA VİRÜS BELASI VE İNSANLARIN DUYARLILIĞI!

Yaklaşık bir aydan bu yana Çin’de ortaya çıkarak bütün dünyayı etkisi altına alan korona virüs belası ülkeleri kasıp kavuruyor! Çok hızla yayılan ve özellikle 65 yaş ve üzeri insanları kısa sürede ölüme götüren bu illet İran, İtalya ve İspanya’d

305 Toplam Gösterim
KORONA VİRÜS BELASI VE İNSANLARIN DUYARLILIĞI!

Yaklaşık bir aydan bu yana Çin’de ortaya çıkarak bütün dünyayı etkisi altına alan korona virüs belası ülkeleri kasıp kavuruyor!
Çok hızla yayılan ve özellikle 65 yaş ve üzeri insanları kısa sürede ölüme götüren bu illet İran, İtalya ve İspanya’da önüne geçilemez hale geldi. Ülkemize Sağlık Bakanlığımızın erken ve duyarlı davranması sonucu hayli yavaş girdi. Bu girişin ana sebebi ise yurt dışı insan ilişkilerimizin süre gelmesi mecburiyetinden. Umre seyahatine giden yaklaşık 25 bin kişinin topluca dönüş yapmaları, yurt dışında ticari ve okulları nedeni ile bulunan vatandaşlarımızın dönüş mecburiyetleri bu salgına etkin olmuş olabilir.
Hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığımızın konuya önem vermesi, tüm siyasi partilerin bu konuda hükümete destek olmaları bu mücadelede başarılı sonuçlar veriyor. Yurt dışından gelenlerin 14 gün karantinaya alınması tüm toplantı ve toplu eğlencelerin iptal edilmesi, kahvehane, lokanta oyun salonları gibi bilimum yerlerin, okulların kapatılması alınan önlemlerden.

Hal böyle iken duyarsız ve bilgisiz bir kısım insanlarımızın sanki tatildeymişiz gibi sokaklarda dolaşmaları toplu halde parklarda oturmaları bu virüs belası ile mücadelede süreyi uzatmakta ölümlerin armasına neden olmaktadır. Yetkililerimiz bu konuda yine halkımızın sağlığını düşünerek 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarına yasak koyarken yinede çok sayıda yaşlımızın belediye parklarında oturdukları görülmektedir.
İslam aleminin kutsal yeri olan KABE’de bile ibadetler durdurulup bu büyük yangının önüne geçilmeye çalışılırken ülkemizde ve çevremizde bazı bilgisiz ve cahil vatandaşlarımızın evde sıkılıyoruz, bize bulaşmaz gibi bahanelerle sokağa çıkmaları topluca yapmaya çalıştığımız bu mücadeleye sekte vurmakta zora sokmaktadır.
Halkımız işlerinin geri kalmaması için Devlet Daireleri, Bankalar, Personel ve mesai saatlerini düzene sokarken vatandaşlarımızın alınan önlemlere uymamaları felâkete davetiye çıkarmaktadır. Şimdiye kadar bu konuda dikkatsiz davranan İran, İtalya, İspanya ve Güney Kore’de çok sayıda ölüm vakası meydana gelmiş ve ölümler devam etmektedir. Diğer bilinçli ülkelerde salgın kontrol altına kısmen de olsa alınmış, hadda salgının başlangıç ülkesi olan Çin ve yakın komşusu Güney Kore’de alınan tedbirler sonucu ölümlerin durduğu ifade edilmektedir.
Değerli vatandaşlarımız ve özellikle yaşlılarımız kendi ve çevrenizin sağlığı için lütfen sizler için alınan kurallara uyunuz uymayanları uyarınız.
Saygılarımla.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE