Haber Üstü

KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ SPOR TURNUVALARINDA TER DÖKECEK

36

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ile Çal İlçe Müftülüğü iş birliğinde düzenlenecek olan Yaz Kur’an Kursları arası Spor Turnuvaları bugün Çal Kapalı spor Salonunda yapılan açılış töreni ve futsal branşında oynanacak ilk müsabakalar ile başladı.
İlçe Müftülüğü bünyesinde yaz tatili süresince Camiilerde ve Kur’an Kurslarında Kur’an eğitimi gören 07-18 yaş arasındaki çocuklara ve gençlere dini eğitimlerinin yanı sıra sporu sevdirmek, fiziksel ve sosyal aktivitelere katılımlarını sağlayarak yaz tatillerini spor yaparak değerlendirmelerini sağlayıp zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı nesiller yetiştirmek ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla ilçe merkezi ile mahallelerde ki Camiilerde Kur’an kursu eğitimi gören ilkokul, ortaokul ve lise kız-erkek öğrencileri arasında düzenlenecek olan Futsal, Dart ve Körling branşlarında “Camiiden Spora Yaz Kur’an Kursları Spor Turnuvaları” 30 Temmuz – 02 Ağustos tarihleri arasında Kur’an eğitimi gören ve turnuvalara katılan 5 A grubu kız takımı ve 5 A grubu erkek takımı karşılaşmaları Çal Spor salonunda gerçekleştirilecektir.
Turnuva bugün Salı günü saat 09.30’da Erkekler Futsal eleme müsabakaları ile başladı. 31 Temmuz Çarşamba günü saat 10.00’da oynanacak üçüncülük ve Final müsabakaları ile Futsal turnuvası sona erecektir.
01 Ağustos Perşembe günü saat 10.00’da spor salonunda kızlar ve erkekler arasında yeni bir spor dalı olan ve ilçemizde mayıs ayında ilk kez okullar arası müsabakaları düzenlenen körling branşında yarışmalar yapılacak.
02 Ağustos Cuma günü saat 14.30’da ise kızlar ve erkekler arası yapılacak Dart müsabakaları ile yaz kur’an kursları arası spor turnuvaları sona erecektir.