Haber Üstü

MEKANIN CENNET OLSUN KIZIMIN KAZIM DEDESİ

62

Chp Denizli Milletvekili Kazım Arslan ani ölümüyle tüm sevenlerini derin bir hüzne boğdu. Ailesiyle birlikte bayram tatili için gittiği Antalya Aksu’daki evinde gece yarısı geçirdiği beyin kanaması sonucu hayata gözlerini yumdu.

17 Mart 1954 yılında Tavas’ın Solmaz köyünde doğan Kazım Arslan 1976’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini biter Arslan, Evli ve iki çocuk babasıydı. Siyasi çizgisini hiç bozmayan ve Atatürkçü düşünceye sahip olan Kazım Arslan, içinde bulunduğu parti örgütlerinde sayısız görevler alıp bir o kadar da yöneticilik görevi üstlenmiştir.
CHP ailesi içerisinde aldığım görevler dolasıyla daha yakından tanıma fırsatı bulduğum değerli insan, kıymetli abim. Hiç ummadığımız hiç beklemediğimiz anda duyduk acı haberini. Elbette her ölüm erken ama seninki daha mı bir erken oldu sanki kızımın Kazım dedesi.
Yalnızca içinde bulunduğu siyasi partililer tarafından değil, tüm halk ve iktidar partisi tarafından sevilen saygı gören bir insandı. Beyefendi mütevazi kişiliğinin yanı sıra hoşgörülü sevecen sıcak kanlı hak hukuk adalet mücadelesinden asla ödün vermeyen güçlü sağlam bir karakter olarak tanıdık biz sizi. Öyle ki bizim gözümüzde siz; Cumhuriyetin yılmaz bekçisi devrimin ulu çınarıydınız hep de öyle kalacaksınız.
Sizsiz hep bir eksik olacağız. Aileniz kadar değil belki ama yokluğunuza alışmak zor olacak bizim içinde. Kolay olmayacak mesela, her hafta postayla gönderdiğimiz gazete listesinden ismini çıkartmak Kazım abi. Zaman alışmayı öğretecek belki ama unutmak mümkün olmayacak.
Değerli ARSLAN ailesi başta olmak üzere CHP örgütünün Millet Meclisinin halkımızın tüm Türkiye’nin başı sağolsun. Mekanın Cennet, yattığın yer nur olsun kızımın Kazım dedesi. Işıklar içinde uyu. Rabbim ailenize büyük sabırlar versin. Yeriniz asla dolmayacak… Bircan YAĞIZ