Haber Üstü

“MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLERİ AİLELER İLE BULUŞUYOR”

11

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” ile Çal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve okul idarecileriyle birlikte yaşlı ve ihtiyaç sahiplerinin evlerine giderek evlerindeki küçük bakım ve onarım gibi yardımlarda bulunmak amacı ile ziyaret ettiler.

Haber; Ayşe Nur KORAL
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında, ilçemiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve okul idarecileriyle birlikte, yaşlılarımız ile ihtiyaç sahiplerinin evlerine, odalarındaki küçük bakım ve onarımları, evlerinde bulunan kullanılamaz veya eskimiş durumdaki eşyalarının tamir ya da değişim gerektiren küçük onarımları, hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ve yardımları, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşlarda bulunmak amacıyla ziyaretlerde bulundular.
Yapılan ziyaretlerde öğrenciler, hane halkı ile sohbet edip evdeki küçük onarım işlerini de yaparak yardımcı oldular. Ziyaret edilen yaşlı teyzenin evinde küçük onarımlar ve ev temizliği yapıldı. Yaşam tecrübelerini paylaşan konuksever teyze, hoş sohbeti, misafirperverliği ve hizmetlerinden dolayı öğrencileri hayır duasıyla uğurladı.
Projeyle; öğrencilerin sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, ihtiyaç sahibine yardım etme, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi, hoşgörüye, saygıya sevgiye, mesleğe ve sanata duyarlı tutum ve davranışa sahip, başarılı bireyler olarak yetişmeleri, toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmaları, sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güvenlerinin geliştirilmesi, ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile mesleki becerilerini geliştirilmesi ayrıca ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç kişilerin hayata tutunmalarına katkıda bulunulması suretiyle toplumsal duyarlılığın artırılması, hedeflenmektedir.
Kaymakam Yusuf Durani Dinç ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Çal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen, yönetici ve velileriyle işbirliği halinde yürütülmeye devam edecek olan projede, öğrenciler önümüzdeki günlerde yapılacak planlamayla yine yaşlılarımızla, ihtiyaç sahibi ve özel bakım ihtiyacı olan aileler ile buluşmaya devam edeceklerdir.

Yoruma kapalı.