Haber Üstü

MİNİKLERE, JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ

84

21 Şubat Perşembe günü Çal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı koordinesi ile Akkent Anaokulu ve İlkokulunda öğrencilere trafik eğitimi verildi.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma trafik ekipleri görev sahası içinde yer alan Akkent Anaokulu ve İlkokulunda öğrencilere uygulamalı trafik eğitimi verdi.
Çocuklarda, trafik bilincini oluşturmak için verilen seminerde öğrencilere, yaya yollarını kullanma, öğrenci servislerini kullanma, yoldan karşıdan karşıya geçerken dikkat edilmesi gerekenler, araçlarda emniyet kemeri kullanmanın önemi, trafik ışık, işaret ve levhaları miniklere detaylı olarak anlatıldı.
Çal Jandarma Trafik ekipleri; geleceğimiz olan öğrencileri trafik konusunda daha bilinçli hale getirmek ve trafik eğitimine katkıda bulunmak amacı ile öğrencilere trafik kurallarına mutlaka uymaları gerektiğini, karşıdan karşıya geçerken yaya geçitlerini kullanmaları, trafik ışık ve levhalarına uymalarını istediler.
Ekipler eğitimler ile trafik kazalarını asgariye indirerek can ve mal kaybını azaltmak için kasaba, köylerde vatandaşlara, okullarda ise öğrencilere yönelik eğitici seminerlerinin belirli zamanlarda devam edeceğini belirttiler.

Yoruma kapalı.