Haber Üstü

”ÖNCELİK YAYANIN ÖNCELİK HAYATIN” DEDİLER AMA… SANKİ SIRAT KÖPRÜSÜ

87

İlçemiz çarşı merkezine asılan afiş büyük tehlike arz ederken, afişi asan kurumlardan günlerce ses çıkmaması, rüzgarın etkisiyle paramparça olan afişin indirilmemesi tepki çekti. Yaya geçidinden geçen vatandaşların birkaç metre üzerinde ok gibi duran uzun çıtaların kopup insanlara zarar vermesinden endişe ediliyor.
”Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın” yazılı afişin Jandarma ve Polisin isteği üzerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Çal Şubesi tarafından asıldığı öğrenildi. Afişi gergin tutmak için kullanılan ve her biri 1,5 metre olan iki çıtanın rüzgarlı havada sallandığını gören vatandaşlar, ”İnsanlar yaya geçidinden değil sanki Sırat Köprüsü’nden geçiyor. Bizim ülkede insanların canı yanınca mı önlem alınıyor? Yetkililerin tehlikeyi görmesine rağmen parçalanmış afişi indirtmemesi hayret verici” yorumlarında bulundu.
İlçemiz Ziraat Bankası önündeki yaya geçidinin tam üzerinde bulunan afişin hemen altındaki yaya geçidine şoförlerin dikkatini çekmek için asıldığı hepimizin malumu elbet. Asıl dikkatlerden kaçan geçiş önceliğini yayaya verip olası kazalara engel olmak istenirken, yaklaşık olarak 1,5 aydır parçalanan afişten sallanan çıtalar için önlem alınmaması. İnsanlar bu durum karşısında tepkili elbet bunun yanı sıra olay hem üzücü hem de gülünç. Asılan afişle olağan kazalar azaltılmaya çalışılırken, yukarıdan sallanan çıtalara çözüm bulunmamasının geçerli bir nedeni olmalı. Yetkililerin, hava koşullarından ötürü kendinden geçmiş olan buna rağmen asılı olduğu yerde bırakın uzaktan okunmasını yakından okunacak hali bile kalmayan parçalanmış afişi indirtmesi bu kadar zor mu gerçekten merak ediyoruz!!
Sonuç itibariyle biz yetişkinlerin yanı sıra yaşlı halkımız ve öğrencilerimizin de kullandığı Çarşı içi Caddesi yaya geçidinin üzerinde asılı olan ve tehlike arz eden bu afişin yaklaşık 1,5 aydır bu haliyle asılı olduğunu görüyor, biran önce çözüm üretilmesini diliyoruz.