Haber Üstü

ÖZ BAKIMA DESTEK ELEMANI KURSİYERLERİ BELGELERİNİ ALDI

49

İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Süller Mahallesi’nde açılan Öz Bakım Destek elemanı yetiştirme kursunda başarılı olan kursiyerlere, geçtiğimiz Salı günü Süller Cumhuriyet İlkokulu Eğitim Salonunda düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Törene,İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fethi Yeşilmeşe, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Talat Çelikkaya, Süller Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Akın Kalkan, Kurs Öğretmeni Aynur Kurtay ve kursiyerler katıldı.
Törende konuyla ilgili açıklama yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Talat Çelikkaya, ”Gerek vatandaşlarımızın hayatlarının her kademesinde ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri öğrenmeleri, gerekse farklı kurum ve kuruluşlarda çalışmak isteyen vatandaşlarımızın belge sahibi olabilmelerini sağlayabilmek adına 305 saatlik Öz Bakıma Destek Elemanı Eğitimi kurslarımızı ilk defa geçen yıl ilçe merkezinde açmıştık. İlçemizde bir ilk olma özelliğinde olan bu kursumuza Süller Mahallesindeki vatandaşlarımızdan da yoğun bir talep olunca, bu eğitim öğretim yılında 02.01.2019 tarihi itibari ile kursumuzu başlattık ve bugün kursiyerlerimize belge verecek olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Söz konusu kurs çok sayıda vatandaşımızın ilgi odağı haline gelmiş ve kursa yüksek sayıda katılım gerçekleşmiştir. Bizler Halk Eğitimi Merkezi olarak her zaman olduğu gibi yine ilçemizde ortaya çıkan bir ihtiyaca cevap verebilmek adına bir plan doğrultusunda çalışma başlattık ve bu kursumuzu açtık. Kursiyerlerimize, ilçemiz ve diğer yerlerdeki hastane, bakımevi gibi buna benzer yerlerde çalışabilmek için bir ön şart olan bu belgeleri vermek ve onları bu alanda eğitmek, bizler için apayrı bir mutluluk kaynağı olmuştur. Mesleki anlamda birer altın bilezik niteliğinde olan bu belgelerimiz, mahallemiz ve kursiyerlerimiz adına hayırlı olsun diyor, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, “Bugün gerçekten hem bizler hem de kursiyerlerimiz adına çok mutlu bir gün. Çünkü ileride her daim kendinize birer altın bilezik olacak olan ve istihdam vb. birçok konuda sizleri bir adım öne taşıyacak olan bu belgeleri almış olmanız, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü marifetiyle açmış olduğumuz kurslarımızın amacına ulaştığının birer göstergesi olmaktadır. Ayrıca kursiyerlerimizin yeni bilgiler öğrenmeye çok istekli olduklarını ifade etmeleri ve Süllerli vatandaşlarımızın yeni kursları heyecanla beklemeleri, bizleri yeni kurslarımızın açılması noktasında cesaretlendirmektedir. İhtiyaç olan ve talep edilen her alanda farklı eğitim ve kurslarımız bundan böyle de devam edecektir. Çünkü bizler Hayat Boyu Öğrenmenin günümüz dünyasında ne denli önemli olduğunun farkındayız. Bu anlamda da vatandaşlarımızın kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak her türlü kurslarımızı Halk Eğitimi Müdürlüğümüz başta olmak üzere diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla açmaya hazırız. Şimdiden belgelerimizin hayırlı olmasını diliyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü “Hayat Boyu Öğrenme” programı kapsamında ilçemizde çeşitli kurslar açarak halkın bilgi, beceri ve iş istihdamına yardımcı kurslar ile destek vermeye devam etmesi, ilçemiz halkı arasında beğeni ve takdir ile karşılanmaktadır.

Yoruma kapalı.