Haber Üstü

ÖZEL ÇOCUKLARA YÖNELİK SPOR ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

72

Haber; Birsen BAĞCI
Gençlik ve Spor Bakanlığının 81 ilde engelli bireylere ve özel sporculara yönelik başlattığı “Mutlu Çarşamba” Projesi kapsamında Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü uzman ve antrenörleri eşliğinde, ilçemizdeki Çal Özel İnci Kalpler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine spor etkinliği gerçekleştirildi.
İlçemizde ilk defa özel çocuklar, aldıkları eğitim haricinde sporun eğitici, öğretici, eğlenceli ve heyecan verici ikliminde bulaşarak uzman antrenörler eşliğinde aileleri ile birlikte spor ile dolu dolu mutlu bir gün geçirdiler.
Yapılan etkinlik ile ilgili bilgi veren Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, etkinliğe destek veren Özel İnci Kalpler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü ve öğretmenlerine teşekkür ederek, “Çal’da ilk kez bakanlığımızın “Mutlu Çarşamba” projesi kapsamında özel çocuklarımıza spor yaptırmanın mutluluğunu yaşadık. İlçemizde ki genç, çocuk ve vatandaşlara ulaşarak onları spor tesislerine yönlendirmeye çalışıyoruz. Ancak spor tesislerine gelemeyen özel öğrencilerimizin çocuk ve gençlerimizin ise bizler yanına gidiyoruz. Burada İlçe Müdürlüğümüz uzman ve antrenörümüz eşliğinde bu özel kardeşlerimize yönelik eğitsel oyunlar, sportif etkinlikler gerçekleştiriyoruz” dedi.
Ayrıca onların eğlenmeleri ve mutlu olabilmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını aktaran Müdür Öztepe, projeyi uygularken engelli bireylere ve özel çocuklara yönelik farkındalığın artmasını ve onların toplumla iç içe olmalarını, sosyal hayattan soyutlanmamalarını amaçladıklarını ve özel çocuklarımızın spor yaparken gözlerindeki mutluluğa yüzlerindeki gülümsemeye ortak olduklarını belirterek, etkinliğe ara vermeden devam edeceklerini sözlerine ekledi.