Haber Üstü

ÖZEL EĞİTİM REHABİLİTASYON MERKEZİNİN ÖNEMİ!

8

Dün ilçemizde açılışı yapılan ve ilçemizde ilklerden biri ve en önemlisi olan rehabilitasyon merkezi nedir ne işe yarar?
Son yıllarda ülkemiz genelinde sıklıkla meydana gelen otizm sendromu, down sendromu, disleksi, dikkat eksikliği, hiperaktivite, ile işitme yetersizliği ve konuşma bozukluğu gibi rahatsızlıkların yanı sıra davranışsal bozukluklar, fiziksel engelliler, zihinsel engelliler ile özel öğrenme güçlüğü ile yaygın gelişme bozuklukları rehabilite edilip iyileştirilebilecek.
İlçemiz ve çevresinden onlarca çocuğun haftanın belirli günlerinde Denizli’ye giderek aldıkları bu eğitim tam anlamıyla ilçemizde de verilecek olup, aileler zamandan ve aşırı masraftan kaçınma olanağına sahip olacaklardır.
Rehabilitasyon Merkezi Özel olmasına karşın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından diğer özel okullar gibi denetimli olacak ve ilçemiz merkez ve mahalleleri ile Baklan, Çivril, Bekilli, Ulubey ve Güney ilçelerine de hizmet verecektir.
Bu eğitim için her türlü masraflar aile bireylerince değil Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak olup, eğitilecek öğrenciler servisler ile ücretsiz olarak taşınacaktır.
İlçemizde ilk olan bu kuruluşun, girişimcilerini kutluyor ve ilçemize verecekleri önemli hizmetten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.
Not: Gelişim geriliği, dikkat eksikliği vb. durumda olan ve sağlık kontrolünden hiç geçmeyen çocuklarımızı değerlendirilmesi için okul idaresi tarafından Rehberlik Araştırma Merkezine (RAM)’a götürülerek değerlendirme yapıldıktan sonra gerekli olan eğitim verilmeye başlanacaktır.

Yoruma kapalı.