Haber Üstü

PAZAR YERİNİN YIKIMINA BAŞLANDI

47

Betonarme olan Pazar yerinin yapımında topraklı Hançalar kumu orantısız çimento kullanılmış olup zamanla yapı direklerinde ve zeminde dökülmeler görülmeye başlamıştı. Ekonomik sebeplerle ilçemiz belediyesi tarafından uzun süre gündeme alınmayan Pazar yeri, 2004-2009 arası belediye tarafından güçlendirme çalışmaları görmüş olup yetersizliği nedeni ile de gündemden düşmemiştir.
Pazar yerinin durumu yine maddiyat yetersizliğinden Denizli’nin Büyükşehir olmasından sonrada 5 yıl ilgi görmemiş olup 31 Mart seçimlerinden sonra Belediye Başkanı Fethi Akcan ve Belediye meclis üyeleri bu duruma bir son verme kararı alarak buldukları Finans ve hazırladıkları proje kapsamını işleme koymuşlardır. 1 Kasım itibari ile yıkımına başlanacağı ifade edilen Pazar yerinin yıkımı 18 gün gecikme ile başlamış ve 6 gün gibi kısa bir sürede Pazar yerinin atıl durumda olan altı zahire pazarı, üstü eski peynir pazarı olan bölümü yıkılmıştır.
İnşaatla ilgili ihale işleri ilçemizden kimsenin duymasına gerek kalmadan resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.