Haber Üstü

PROJELERİ İLE DENİZLİYİ ÇALLI EĞİTİMCİ TEMSİL ETTİ

43

Haber ; Birsen BAĞCI
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, “Mesleki Başarılarıyla Fark Yaratan ve Öne Çıkan” eğitimcilerin yer aldığı “81 İlden 81 Öğretmen” adlı programa Denizli’yi temsilen, ilçemizden Belevi Halil Uzun İlkokulu Sınıf Öğretmeni Musa Sürer katıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nce Konya’da düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen” etkinliğine farklı projeleri ile adından söz ettiren Belevi Halil Uzun İlk-Ortaokulu Sınıf Öğretmeni Musa Sürer seçilerek Konya’da ödülünü aldı.
Organizasyon kapsamında 81 ilden gelen 81 öğretmene sertifikalar verilerek ödüllendirildi. Törenin ardından Konya Panorama Müzesi, Mevlana Müzesi, İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi’ni ziyaret eden öğretmenler, Konya Mevlana Kültür Merkezi’ndeki sema programını izledi.
Denizli’yi temsil eden Sınıf Öğretmeni Musa Sürer, Belevi Halil Uzun İlk-Ortaokulun da projeler üretip okulda eğitim kalitesinin yükselmesi, sosyal ve kültürel yaşamın canlanması adına çalışmalarda bulundu. Okulda “Al Götür Oku Getir”, “Okuyarak Açılır Kapılar”, “Annem Babam Benim Rol Modelim” adlı projeler ilk defa Belevi Halil Uzun ilk ve Ortaokulu’nda yapılarak öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmalarında etkili olmuş ve velilerin de çocukları ile birlikte kitap okumaları beğeni ile karşılanarak okul bu projeleri ile adından söz ettirmişti. Projeler sayesinde öğrenciler hikaye, resim, kompozisyon dalında Türkiye birincilikleri de alarak ödüllendirildiler. Ayrıca Down Sendromlu Mine için özel çaba harcanan okulda, evinden hiç çıkamayan Mine, için gerekli alt yapı oluşturularak Mine’nin özel eğitim alabilmesi için sınıf hazırlanıp öğretmenlerinin desteği ile kısa sürede mesafe kat etmesi sağlandı. Özel eğitim ile 50 kelime konuşabilen ve fiziksel aktiviteleri rahatlıkla yapabilir hale gelen Mine’nin gelişimi, benzer durumdaki çocuklara

da örnek oldu.
Son olarak bu yıl Nisan ayında “Haydi Türkü Söyleyelim” projesi ile yeni Belediye Kültür Sarayında 6 okulun katılımı ile Türkü Şöleni yapıldı. Şölenin sunumunu ise proje sahibi “Belevi Halil Uzun İlkokulu Sınıf Öğretmeni Musa Sürer” yaptı. Projede genç nesillere türkü vb. değerlerimize sahip çıkmaları ve örnek almaları gerektiği vurgulanmıştı.
Projeleri ile Konya’da Denizlimizi, Çal’ımızı, temsil eden sınıf öğretmeni Musa Sürer’i bizde Çal Gücü Gazetesi olarak tebrik ediyor, başarılarının

devamını diliyoruz.
Detaylı olarak Belevi Halil Uzun İlkokulu ile ilgi yapılan geçmişe yönelik haberlerimizi incelemek isteyen okuyucularımız, calgucu.net internet sitemizden ulaşabilirler.