Haber Üstü

RESİM KURSUNA ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK İLGİ

40

Haber; Birsen BAĞCI
İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan resim kursuna öğrencilerden büyük ilgi.
Halk Eğitim Merkezinin “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında 4.’cü sınıf öğrencilere yönelik Gazi İlkokulunda açılan resim kursu öğrencilerin büyük ilgisi ile devam ediyor.
Resim kursu öğrencilerini Gazi İlkokulunda ziyaret eden, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Denizli, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Süleyman Poslu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fethi Yeşilmeşe, resim yapan öğrenciler ile sohbet ederek kurs öğretmeni Özge Kıyak Sevinç’ten kursun gidişatı hakkında bilgi aldılar.
Resim Kursu Öğretmeni Özge Kıyak Sevinç, resim kursunda öğrencilerin güzel çalışmalar ortaya koymaya çalıştıklarını belirterek, “Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Resim kursunun başlaması ile ilk defa resim kursuna gelen öğrencilerime resim yapmanın bir sanat olduğunu ve resim yapmayı sevdikleri takdirde hayal güçlerini de kullanarak çok güzel eserler ortaya koyabileceklerini anlattım. Resim çizme tekniklerini ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatarak başladığım kursum da ilk aşamada resim yapmaya uzak kalan öğrencilerim vardı fakat resim yapmaya ve boyamaya geçtikçe ilgilerini çektiğini ve severek gelmeye başladıklarını gördüm. Daha yolun başında olduğumuz için yağlı boya çalışmaları yaptırıyorum. Yani taslak şeklinde tuale aldığımız resimler üzerinde renk geçişleri ve güzel boyama tekniklerini öğrencilerim ile paylaşıyorum. Kademe kademe yol alacağımız bir sanat olan resim, zamanla öğrencilerimin hayal güçlerine göre şekillenerek güzel eserler ortaya çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.
“Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı resim kursunda, öğrendikleri boyama tekniklerini tuale işleyen öğrenciler, resim yapmayı sevdiklerini belirttiler.