Haber Üstü

SAYILI GÜN ÇABUK GEÇERMİŞ!!!

142

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala ortam iyiden iyiye ısınmaya başladı ve olağan hızıyla da devam etmekte. Çok değil 27 gün sonunda Çal için yeni bir sayfa daha açılacak gibi gözüküyor. Netleşen son durumda ise seçime 3 adayla girileceği kesinlik kazandı.

Verilen sözler yapılan vaatler elbette ki Çal için olmalı öyle de olacak. Çal’ın yerlisi olmamam ve son 11 yıldır burada yaşamamdan ötürü elbette Çal’ın tarihini ve geçmişini Çallı vatandaş kadar iyi bilemem. Ama tabi ki de naçizane fikirlerim var. Siyasi bir partiye olan yakınlığımla karıştırılsın istemem düşüncelerimi.
Büyük bir şehirde yetiştim ve büyüdüm ben. İnsanların siyasi fikirlerinden dolayı birbirlerine sırt dönülmez ötekileştirilmez bizim oralarda. İnsana insan olduğu için değer verilir, dışlanmaz iş, aş, emek, yaşam mücadelesi her şeyden önce gelir. Yandaş aranmaz, kin beslenmez mesela iş aradığında her hangi bir işe başlayacağında ne tarafa daha yakınsın diye sorulmaz. Ne üzücü böyle bir şeyi bire bir yaşamak burada. Ne acı bir tecrübe.
İşte tam da bu yüzdendir ki, insanların korkarak hiçbir fikirde veya beyanda bulunamamaları. Ama olsun nitekim bu benim ya da ben gibilerin ayıbı değil ki. Hiçbir zaman gocunmadım bu durumdan, hiç de gizlemedim fikirlerimi. Düşünüyorum da yapmanız gereken en büyük vaadiniz bu olmalı bence. Sizler; SÖZ demelisiniz, kimseyi ayırmadan ötekileştirmeden kucaklayacağız. Evet evet, sözüm size sayın Başkan adayları!!! Naçizane fikrim odur ki bununla başlayın önce lütfen yanınızda olanı değil, taraftarınız olmasa da insandır ihtiyaç sahibidir deyin. En büyük eksiğiniz ve kaybınız bu ne yazık ki. Elbette akıl vermek gibi bir hadsizliğim olamaz. Benim yaşım kadar yaşamışlığınız var hepinizin.
Bu konuda demem o ki sanırım bu iş yürek işi, merhamet lazım vicdan lazım, olmayandan beklemekte belki saçma belki de aptalca.
Gelelim o zaman da biraz seçim sürecine. Adaylar meclis üyeleriyle tam kadro çalışmalarına başladılar. Şimdiki derdi bu herkesin. Aman efendim kim ne kadar kalabalık, kimin ne kadar konvoyu var. Araba sayıyoruz sizin anlayacağınız ne komik değil mi? Geçmişte verilen sözler yerine gelmeyen vaatler. İş lazım iş, ekmek lazım. Kimseden bir şey beklemeden, onurlu gururlu başı dik yaşamak ve böyle ortama zemin hazırlamak lazım.
Herkes gibi bende merakla bekliyorum tabi ki de sonucu. Hep beraber bekleyip göreceğiz. Bu yarış kimin aleyhine kimin lehine işleyecek. Ama yine söylemeden geçemeyeceğim ben; umarım adil, adaletli, kimsenin kimseyi manen kullanmayacağı, kirli oyunların ve kirli pazarlıkların dönmeyeceği bir yarış olsun bu. Ve tabi ki hak eden kazansın, Çal’a kazandırsın. Kişisel çıkarları bir kenara bırakıp o koltuğa oturduğunda çıkarsın parti rozetini, Çal için Çallı için mücadele etsin. Ayırmasın ötekileştirmesin, tüm halkı kucaklasın. Sadece Belediye çalışanlarının ya da yandaşlarının başkanı değil, herkesin başkanı olsun. Şahsım adına temennim odur ki Çallı birisi olmayarak tek kazanan ÇAL olsun…..

Yoruma kapalı.