Pazar, 20 Eylül 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
GÜNDEM

SEVGİ

Özellilikle yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz zaman diye düşünüyorum. Sevgi evrensel bir dildir. Yaşamın her evresinde yaşadığımız sıkıntı, endişe, kaygı, iç daralma gibi olumsuz düşüncelerimizi yenmenin gücü içi

183 Toplam Gösterim
SEVGİ

Özellilikle yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz zaman diye düşünüyorum.
Sevgi evrensel bir dildir. Yaşamın her evresinde yaşadığımız sıkıntı, endişe, kaygı, iç daralma gibi olumsuz düşüncelerimizi yenmenin gücü içimizdedir. Ama çoğumuz bu gücün farkında değiliz.
İçimizdeki gücü kullanabilmek için önce kendimizde yapmamız gereken ilk iş kendimize ait farkındalık oluşturmamızdır. Farkındalık oluşturmanın en önemli kuralı kendimizi gözlemlemektir. Gözlemlerken yaşamamızı durağanlaştırmaktır.
Hayatımızı pozitif anlamda düzene sokmanın olmazsa olmazı SEVGİ’dir. Ünlü kişisel gelişimci, sosyolog Louise Hay’ın dediği gibi SEVGİ’nin yenemeyeceği olumsuzluk yoktur. Yani SEVGİ tüm sıkıntıların, rahatsızlıkların en büyük ilacıdır. O zaman her şey önce İnsanı kendini sevmesi ile başlar.
İnsan kendine SEVGİ, öz benliğine saygı duyduğu sürece kendisi ile barışır, çevresi ile barışır, toplumla barışır. Dolayısı ile evren’e pozitif enerji yaymaya başlar. Kendisini seven diğer insanları da sever. Evren’e saldığı pozitif enerji bumerang gibi kendine döner. Tabiki kendimizi sevmenin bilimsel verilerde kabul edilmiş, kendimize yapmamız gereken olumlamalar vardır. Örnek verir isek her sabah kalktığımızda aynamızın karşısına geçip kendimize adımızı da belirterek sevdiğimizi söyleyebiliriz.
_______SENİ SEVİYORUM,
Çizgi yerine her okuyucum kendi ismini koyabilir. Bu olumlamayı ayna karşısında günde üç kez aynada gözlerimizin içine bakarak en az on defa tekrarlamamız gerekir. Yine kendimizi sevmek adına şu olumlamayı ayna karşısında yapabiliriz.
_______SEN BİR HARİKASIN, HARİKA DÜŞÜNCELERİN VAR ve SENİ SEVİYORUM .
Yine çizgi yerine herkes kendi ismini koyabilir. Bu olumlamaları özellikle ayna karşısında yapmak kendimize olan SEVGİ’mizi artırır ve özgüven sağlar. Kendisini seven insan affedicidir. Affetmek ise zaman içerisinde insanı özgürleştirir. Yani kendi yaşamımıza koyduğumuz negatif sınırları ortadan kaldırır.
Bu anlamda herkese bu süreçte kendini sevmeyi öneriyorum. Kendimizi sevmenin yaşamımızda sağlayacağı Pozitif değişikliklere gün gelecek kendiniz bile şaşıracaksınız.
Kendinizi SEVİN , Arkadaşlarınızı SEVİN, Toplumu SEV’in, en önemlisi yaşamımızda kırgın olduğunuz herkesi affedin. SEVGİ ile kalın, SAĞLIKLA kalın.
Şair – Yazar – Ozan : Şerif ULU / Kabalar Mahallesi ÇAL / DENİZLİ

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE