Haber Üstü

TARİHİ ÇAL GAZİ MEKTEBİ YANGININDAKİ 2 ŞÜPHELİ SERBEST KALDI!

45

Dünyaca ünlü sanatçıların yetiştiği Gazi Mektebi, 24 Mart Pazar günü akşam saatlerinde biranda alevlere teslim olarak cayır cayır yandı. Çal Emniyet Amirliği Asayiş ekiplerinin yaptığı sıkı çalışma sonucunda 2 şüpheli gözaltına alınmış olup, çıkarıldığı mahkeme sonrası adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.

Haber ; Hüseyin AYTEKİN
24 Mart Pazar günü akşam saatlerinde ilçe merkezinde bulunan tarihi Gazi Mektebinde çıkan yangında gözaltına alınan 2 kişi çıkarıldığı mahkeme sonrası adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
1924 yılında başlanan ve 1928 yılında tamamlanan ve dünyaca ünlü sanatçıların yetiştiği okul, biranda alevlere teslim olarak 91 yıllık tarihi bina cayır cayır yandı. Gazi Mektebi, Cumhuriyet’in ilk yıllarında yapılan binalardan ve Denizli’de 5 okuldan biri olması ile de büyük değer taşımaktaydı.
Yangından sonra sıkı bir çalışma yapan Çal Emniyet Amirliği Asayiş ekipleri, 26 Mart Salı günü şüpheli M.P. ve A.T. isimli 2 şahsı gözaltına aldı. Emniyet Amirliğindeki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edilen 2 şahıs çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yoruma kapalı.