Haber Üstü

TARIM SEKTÖRÜNÜ CANLANDIRAN FUARDA ÇAL ÜRÜNLERİ TANITILDI

43

Haber ; Ayşe Nur KORAL

Tarım ve Hayvancılık sektörünün Ege’deki en önemli tanıtım platformu olan Denizli “Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı” 16. kez sektörün profesyonellerini ağırladı.
Orion Fuarcılık tarafından 26 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında EGS Park Fuar Alanı’nda düzenlenen fuar da Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcıların yanı sıra ilçemiz Ziraat Odası stantı da yerini aldı. Son yeniliklerin sergilendiği fuar binlerce ziyaretçiyi ağırladı.
Girişin ücretsiz olduğu Ege Tarım Sektörüne hayat veren fuar, toplam 30 bin metrekare alanda, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen traktör, biçerdöver, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sulama sistemleri ve ekipmanları, sera teknolojileri, tohum, fide, fidan, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, agro bilişim, hayvancılık, yem, yem katkı ve ambalaj firmaları bir araya geldi.
Çal Ziraat Odasının açtığı stant da ilçemizde doğal yetişen ürünler ihtişamlı bir şekilde sergilenerek, ziyaretçilere ürünlerimizin tanıtımı yapıldı.
Çal Ziraat Odası Başkanı Haşim Ahmet Çil, Ege Tarım Sektörüne hayat veren fuarın ilçemiz ürünlerinin tanıtımı için güzel bir fırsat olduğuna değinerek, “İlçemiz topraklarının verimli olması ile ilçemizde ürün çeşitliliği çok. bunların başında ise, üzüm, ayçiçeği, kekik, ceviz, badem, nohut, bamya, buğday, lavanta vb. ürünler var. Stantımız da bir evin mutfağında lazım olabilecek bütün ürünler mevcut. Denizli Tarım Fuarına katılarak ilçemiz ürünlerini fuar ziyaretçilerine detaylı olarak tanıtarak iç ve dış pazar oluşturmayı hedefledik” dedi.