Haber Üstü

TRAFİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

65

Çal Emniyet Amirliği Trafik Ekipleri ve İlçe Jandarma Ekipleri “Trafik Haftası” nedeni ile kullandıkları materyalleri halka tanıtarak “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” vurgusunu yaptılar.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Trafik Haftası dolayısıyla Çal Emniyet Amirliği Trafik Ekipleri ile Jandarma Trafik Ekipleri dün ilçemiz eski belediye önünde trafikle ilgili kullandıkları materyalleri sergileyerek halka tanıttılar ve karayolu kullanımındaki duyarlılığının artması için dikkat çektiler.
Dün ilçemiz eski belediye önünde “Trafik Haftası” nedeni ile trafik ekipleri hem kullandıkları materyalleri halka tanıttılar hemde trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların eğitimindeki önemi vurgulayarak, kamuoyunun trafik güvenliğine yönelik duyarlılığının artırılması ve trafik kazalarının azaltılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” vurgusunu yaptılar.
Ekipler ayrıca yoldan geçenlere afiş ve el broşürü dağıttılar. İlçemiz Ziraat Odası Başkanlığı, Esnaf Odası Başkanlığı ve Şoförler Odası Başkanlığı tarafından ise 100 adet reflektör halka dağıtıldı.