Haber Üstü

TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ VURGULANDI

23

İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik’ yılı ilan edildi. Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan kampanya kapsamında 06 Şubat Çarşamba günü ilçemiz protokolü öğrenciler ile birlikte karşıdan karşıya geçti.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
İlçemizde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” projesi kapsamında Gazi ilkokulu önünde bulunan yaya geçidinde ilçe protokolü öğrenciler ile birlikte karşıdan karşıya geçti.
Etkinliğe, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ali Rıza Sarıdemir, Çal Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar, İlçe Emniyet Amiri Ergül Taşkıran, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Oğuz Şentürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, daire amirleri ve Gazi İlkokulu öğrencileri katıldı.
İçişleri Bakanlığının, trafikte yaya önceliğini vurgulamak için tüm Türkiye’de hayata geçirdiği “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” projesi kapsamında 06 Şubat Çarşamba günü saat: 13:00’de Gazi ilkokulu önünde bulunan yaya geçidinden protokol ile öğrenciler geçerek, yaya geçidi bulunan yerlerde yayanın önceliği vurgulandı. Daha sonra trafik ekipleri sürücülere bilgilendirmede bulundu. Gazi İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Ramazan Soydemir trafik polisi, 4. sınıf öğrencisi Esma Gürel Jandarma trafik kıyafetlerini giyerek yaya geçidi önünde araçları durdurup “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” vurgusu yapıldığı, sürücülere ve vatandaşlara el broşürleri verildi. Etkinlikte konuşma yapan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ali Rıza Sarıdemir, öğrencilere trafikte yaya önceliği, bilincinin oluşturulması konusunda bilgi verdi.
İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan programın en çok ilçemizde etkisinin olacağını düşünerek yaya ve okul geçidi olan bir yolda orta refüj yapılırken yayanın geçiş yolu yapılmamış ve şimdiye kadar halk karşıdan karşıya geçişlerde refüj’ün yüksek olmasına rağmen karşıdan karşıya geçmek için refüşden atlayarak geçmekte olup, 06 Şubat Çarşamba günü yapılacak olan program için derme çatma yapılan yaya geçidi bile öğrenci velilerini ve halkı mutlu etmeye yetmiştir.

 

Yoruma kapalı.