Haber Üstü

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

5.057

İlçemizde 10 Nisan Çarşamba günü Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü etkinlikler ile kutlanarak Aziz Şehitlerimiz anısına Mevlid-i Şerif okutulup lokma ikramı yapıldı.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
İlçemizde Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü 10 Nisan Çarşamba günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
10 Nisan Çarşamba günü sabah saatlerinde yeni Belediye Kültür Sarayı önünde başlayan program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Eminiyet Amiri Ergül Taşkıran tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla devam etti. Daha sonra Emniyet Amirliğinde tebriklerin kabulü ve ikramlar ile devam eden programa, teşkilattan emekli olan polislerin yanı sıra Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Oğuz Şentürk, Cumhuriyet Savcısı Oğuzhan Yorgancı, Hakim Ahmet Kınacı, CHP İlçe Başkanı Ömer Dağlı, Sosyal Yrd. ve Day. Vakfı Mdr. Özlem Akan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ali Rıza Sarıdemir, Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, Devlet Hastanesi Baştabibi Halil Oğuzhan Zorlu, daire amirleri, banka müdürleri, esnaflar ve Anadolu Lisesi Öğrencileri katıldı. 10 Nisan Çarşamba günü akşamı Çal Emniyet Amirliği bünyesinde çalışan personeller Belediye Kültür Sarayında akşam yemeğinde bir araya geldi.
Ayrıca, 05 Nisan Cuma günü ise Aziz Şehitlerimiz Anısına Mevlid-i Şerif okutulmuş Cuma namazı sonrası belediye önünde lokma ikramı yapılmıştı.