Haber Üstü

UĞURLU-ÖMERCİOĞLU CAMİİ TEMİZLİK DOKTORLARI

73

(Ayşe Nur KORAL)
İlçemizin Uğurlu – Ömercioğlu Camii (Toki Camii) gençleri ilginç ve mükemmel bir çevre bilinci hareketine imza atarak, hareketin ismine #TemizlikDoktorları kodlaması yaptılar.
Camii imamı Said Eröz ve her gün ikindi namazında buluşup etkinlikler düzenlediği genç öğrencileri, doktor eldiveni ve doktor maskesi kullanarak camii çevresi ile eski toki ve yeni toki mahallelerinin damarları gibi olan sokaklarında temizlik ameliyatı yaparak dünyaya çevre bilinci mesajı vermek istediklerini belirttiler.
Cami imamı Said hoca, bu hareketin ilçemizden başlayarak dalga dalga dünyaya yayılmasını sağlamak adına halkımızdan özellikle okul idareci ve öğretmenlerinden bu #TemizlikDoktorları hareketini tüm sokaklarda ve okullarda uygulamalarını istiyor.
Temizlik Doktorlarının sloganları ise; “Dünya bizim evimiz, temiz tutmak görevimiz.”
Öte yandan ilçemiz belediyesinin ve Büyükşehir Belediyesinin ilçemizin işlek cadde ve sokaklarına atık plastik, cam ve kağıt toplama tanklarını koyması da bu konuda önemli bir girişim ve hizmet olacaktır.
Unutmayalım ki, sokak ve yaşam alanlarındaki atıkları toplamak vazifemiz değil ama! atıklarımızı sokağa atmamak sorumluluğumuzdur.