Haber Üstü

ULU ÖNDERİMİZ TÖRENLERLE ANILDI

11

ATATÜRK İÇİN GÖZYAŞI DÖKEN ÖĞRENCİ DUYGU DOLU ANLAR YAŞATTI

10 Kasım Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yılı anma programında Çal Cumhuriyet Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Raziye Pekdemir’in şiir okurken hüzünlenerek Atatürk için döktü gözyaşı protokol ve davetlilere duygulu anlar yaşattı.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk vefatının 80. yılında tüm yurtta ve yurt dışındaki temsilciliklerimizde yapılan törenlerle anıldı.
İlçemizdeki anma törenleri 10 Kasım Cumartesi günü saat 08.40’ta okullardan temsilci öğrenci gruplar ile ilçe protokolü ve halkın katılımı ile Cumhuriyet alanındaki Atatürk anıtına Çelenk koyma ve Saygı Duruşu yapılması ile başladı.
İlçemiz kaymakamlığı ve İlçemiz Belediye Başkanlığının Çelenklerinin anıta konulmasından sonra saat 09.05’te Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve bu anda ilçemizdeki resmi ve özel kuruluşlara ait bütün işyeri ve araç sirenleri saygı duruşu süresince çalındı. Daha sonra İstiklal Marşımız okundu ve bu sırada göndere çekilen bayrağımız marş bitiminde yarıya kadar indirilerek saygı haline getirildi. Saat 09.30’da ilçemiz eski düğün salonunda uygulanan program kapsamında ise Saygı Duruşu yapılıp İstiklal Marşımızın okunmasından sonra günün anlamı ile ilgili konuşmalar yapıldı. Çal Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin sergilediği 10 Kasım oratoryo gösterisinde duygulu anlar yaşandı.
Çal Cumhuriyet Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Raziye Pekdemir, şiirini okurken göz yaşlarına boğuldu. Yaşayarak okuduğu şiirde göz yaşlarını tutamayan Pekdemir, protokol ve davetlilerinde duygulu anlar yaşmasını sağladı. Oratoryodan sonra salondaki anma töreni sona erdi.

 

Yoruma kapalı.