Haber Üstü

YARIM KARPUZ SATIŞLARI RAĞBET GÖRDÜ

75

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Yaz mevsiminin en çok sevilen meyvelerinden olan karpuz, yeni çıkması nedeniyle kg fiyatının yüksek olması manav reyonlarında yarım olarak satış yapılmaya başladı.
Yeni çıkan mevsim meyve ve sebzelerinin fiyatlarının yüksek olması reyonlardaki ürünlerin satışı tek tek yapılırken, karpuzda bu uygulamadan nasibini alarak kg fiyatı 3 TL olması ile yarım olarak satılmaya başlandı. Vatandaşlar orta boy karpuz almak istediklerinde 30 Tl’den aşağı tutmadığını ve karpuzun tamamının fazla geldiğini belirterek yarım satışların kendileri için güzel bir uygulama olduğunu ve karpuzun içini görme fırsatı bulduklarını belirttiler.
İlçemiz Manavı Mustafa Şimşek, yarım karpuza öğrencilerin daha çok ilgi gösterdiğini belirterek “Günümüz şartları ve yeni çıkması ile karpuz pahalı genelde üniversite öğrencileri ve bekar çalışanlar bütün karpuzu bitiremiyor. Biz de müşterilerimizin istekleri doğrultusunda yarım karpuz satmaya başladık. Bu durum ilk olarak Çal’da çekimser karşılandı ancak bu uygulamaya alışan vatandaşımız uygulamanın güzel olduğunu gelip bize görüş bildiriyorlar. Müşterilerimize karpuzun içini görme imkanını ve evinde buzdolabı olmayan öğrenciler için israfı da önlemiş olmaktayız. Müşteri memnuniyeti bizim için önemli” dedi.