Haber Üstü

YAŞASIN CUMHURİYET CUMHURİYET’İMİZİN 96. YILINI KUTLUYORUZ

33

Haber; Hüseyin AYTEKİN
Cumhuriyetimizin 96. yılını tüm yurtta coşku dolu, törenlerle kutluyoruz.
Bu sene geçirdiğimiz zor ve sorunlu günlerden sonra ulus olarak kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarımız dün saat 12’de başlamış olup bu gün saat 24’te sona erecektir.
İlçemizdeki kutlama törenleri dün saat 13.00’te tüm ilçemiz protokol üyeleri ve halkın katılımı ile Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının Atatürk anıtına çelenk koyması ile başladı. İlçemiz okullarından temsili sayıda öğrencilerinde katıldığı tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile sona erdi.
29 Ekim Salı günü ise İlçemiz Kaymakamı Selin Sarı, makamda saat 09.15’te tebrikleri kabul ettikten sonra, saat 09.45’te ilçemiz Vali Yusuf Ziya Göksu stadında kutlamalara geçildi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile program başlayacak müteakiben İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Jandarma Komutanı halkın ve öğrencilerin bayramını kutlayacak, programda ilçemizin yeni kaymakamı Selin Sarı günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaparak okullardan birer öğrenci şiirler okuduktan sonra Mesleki Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi, Gazi İlkokulu, Şehit Ramazan Us İmam Hatip Ortaokulu, Yeşilyurt Ana Okulu öğrencileri gösterileri yaptıktan sonra Anadolu Lisesi Bandosu eşliğinde resmi geçit yapılarak alandaki tören sona erecektir.
Milli Bayramlarımızdan olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız tüm ulusumuza Kutlu Olsun “YAŞASIN CUMHURİYET”.