Haber Üstü

YAZ KUR’AN KURSLARI ARASI SPOR TURNUVALARI SONA ERDİ

42

Haber ; Ayşe Nur KORAL
Çal Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ile Çal İlçe Müftülüğü iş birliğinde bu yıl 2.cisi düzenlenen Yaz Kur’an Kursları Arası Spor Turnuvaları 02 Ağustos 2019 Cuma günü Çal Kapalı spor Salonuna yapılan kız ve erkek kur’an kursları arası dart turnuvası ile son buldu.
Futsal, Dart ve Körling branşlarında yapılan ve 4 gün süren spor turnuvalarına ilçe merkezi ve mahallerdeki kur’an kurslarında eğitim gören kız ve erkek toplam 216 genç katıldı.
Turnuva ile ilgili görüşlerini belirten Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe; “Bu sene ikincisini düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale gelen spor turnuvasına kur’an kursları öğrencilerimizin gösterdiği ilgi mutluluk verici. Katılımın bu denli yüksek olması turnuvalardaki heyecanı ve çekişmeyi de artırdı. 4 gün süren turnuvanın amacına ulaştığını görmek bizleri de çok memnun etti. İstedik ki çocuklarımızı bilinen spor branşlarının dışında daha önce bilmedikleri, oynamadıkları dart ve körling gibi yeni spor branşları ile tanıştıralım. Tüm çocuklarımızın keyif aldığı, yeni şeyler öğrendiği, hep birlikte eğlendikleri ve yeni arkadaşlıklar kurdukları çok güzel bir spor organizasyonu oldu. Önümüzde ki yılda turnuvaları farklı branşlarla devam ettirmeyi düşünüyoruz. Desteklerinden dolayı İlçe Müftümüz Sn. Abdullah Vurucu’ya, İlçe Müftülüğümüz değerli camii görevlisi hocalarımıza ve çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
İlçe Müftüsü Abdullah Vurucuda; “Öncelikle çocuklarımızla birlikte herhangi bir sakatlık vb. durum olmadan turnuvayı bitirdik. Müftülük olarak kur’an kursu öğrencilerimize dini eğitimlerinin yanı sıra bu tür sportif sosyal ve kültürel etkinlikler ve turnuvalarla da destek veriyoruz. Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Sn. Tayfur Öztepe’ye ve personellerine bu güzel organizasyon için çok teşekkür ediyorum. Yine müftülüğümüz bünyesinde özverili çalışmalarda bulunan 4 gün boyunca mahallerimizden çocuklarımızı spor turnuvalarına getirip götüren kıymetli din görevlisi hocalarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Herşey kıymetli çocuklarımız için. Kısmet olursa seneye daha geniş katılımla ve haftalara yayarak bu spor turnuvalarını gerçekleştirmeyi istiyoruz.” Dedi.
Futsalda Dereceye Girenler
1.Belevi Camii
2.Bayıralan Camii
3.Hançalar Camii

Körling Kızlarda Dereceye Girenler

 1. Akkent Guburlar Camii
 2. Akkent Yeni Camii
 3. Mahmutgazi Camii

Körling Erkeklerde Dereceye Girenler

 1. Akkent Guburlar Camii
 2. Akkent Hatipoğlu Camii
 3. Hançalar Camii

Dart Kızlarda Dereceye Girenler

 1. Berra Naz Çiftçi-Toki Camii
 2. Kübra Poslu-Akkent Guburlar Camii
 3. Yasemin Kuzdere-Akkent Guburlar Camii
  4.Yağmur Işık-Akkent Guburlar Camii

Dart Erkekler Dereceye Girenler

 1. Orhan Oğuz Koçu-Mahmutgazi Camii
 2. Bayram Barutçu-Akkent Hatipoğlu Camii
 3. Tolga Dedeler -Akkent Guburlar Camii
  4.Ahmet Ejder-Hançalar Camii