Haber Üstü

YENİ BASIN KARTLARI DAĞITILMAYA BAŞLANDI

52

Haber ; Birsen BAĞCI
Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na dönüşmesiyle birlikte “sarı” basın kartlarının dağıtımı durdurularak uzun zamandır beklenen basın kartları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun’un da katılımı ile Denizli Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen törenle hak sahiplerine kartları verildi.
DGC İlyas Haytan Basın Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Murat Yürekli, Denizli Valililiği Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatmana Metin, Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ömer Faruk Özer, DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı ve Gazeteciler katıldı.
DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı, uzun zamandır bekledikleri yeni Basın kartlarına kavuşmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Törende konuşan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun, yeni basın kartının özellikleri hakkında bilgi verdi. Sağun, ayrıca Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi aktardı, gazetecilerin sorularını cevapladı. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Murat Yürekli, Denizli Valililiği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatmana Metin, Büyükşehir Belediyesi Basın Ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ömer Faruk Özer ve DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı ilk etapta 40 Gazeteciye yeni Basın kartlarını dağıttı.
İlk yeni Basın kartı Denizli’nin duayen Gazetecisi, Denizli Gazetesinin Kurucusu Erol Özbal ve yine Denizli’nin duayen Gazetecilerinden Ferruh Ölmez’e verildi.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bağlanması ile Turkuaz ve pembe rengin kullanıldığı yeni basın kartının rengi konusunda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’un, “Sorumluluk bende. Sarı renk gibi bu renk de kabul görecektir” dediği öğrenildi. Eski basın kartının arka fonunda dünya silueti varken yeni basın kartında iletişim başkanlığı yazısı kullanılmıştır.