Haber Üstü

ZİRAAT ODASI BAŞKANI AHMET HAŞİM ÇİL, BİR OYLA GÜVEN TAZELEDİ

11

03 Şubat Pazar günü yapılması planlanan Ziraat Odası Başkanlığı ve yönetimi seçim çalışmalarını sürdüren iki başkan adayı, çekişmeli geçen seçim sonunda, mevcut Başkan Ahmet Haşim Çil, 1 oy fark ile tekrar başkan oldu.

Haber ; Ayşe Nur KORAL
03 Şubat Pazar günü yapılan Ziraat Odası seçimleri iddialı geçti ve 34 delegenin oy kullandığı seçimi (17 – 16) bir oy farkla kazanan mevcut başkan güven tazeledi.
Günlerdir hazırlık ve heyecanı devam eden oda seçimi, günler önce her muhtarlık birimini temsil edecek bir delegenin tespit edilmesi ile başladı. Seçilen delegeler 3 Şubat Pazar günü yeni belediye kültür sarayı konferans salonunda yapılan genel kurulda toplanarak oda başkanı adayları tanıtım ve açılış konuşmalarını yaparak seçildikleri takdirde yapacakları işleri anlattılar delegelerden oy istediler. Bu arada bazı vatandaşlarda çiftçiler adına söz alarak büyük menderes kirliliğinin çiftçilerimize verdiği zararı ve çiftçilerimizin geçim sıkıntısında olduğunu dile getirdiler.
Sakin bir havada yapılan seçimler sonunda 34 delegenin 17’sinin oyunu alan Ahmet Haşim Çil tekrar Ziraat Odası başkanlığına seçilirken, bir oyun boş çıkması üzerine 16 oyda kalan Ömer Ayhancı seçimi kaybetmiş oldu.
Yeni dönemin ilçemiz çiftçilerine ve ziraatla uğraşanlara hayırlı olmasını diliyoruz.

Yoruma kapalı.